Scottish North District Championships External Results
Inverness
24 May 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 SM
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:59.94Lewis Grant U23M  Falkirk/Strathclyde Uni/Forth Valley/Stornoway1:57.841:57.84
22:06.06Eoghan MacNamaraPBU23M Dianne ChisholmInverness/Aberdeen Uni2:03.481:59.34
32:07.31Alan Williamson SENM Andrew PreacherShetland2:04.232:01.19
42:22.54Alastair Dunlop V60M  Stornoway/Scottish Vets H2:21.151:58.36
800 U20M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:58.28Finlay Murray U20M3John DaviesEast Sutherland/Inverness1:53.061:53.06
800 U17M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:58.02Connor MacleanPBU17M2Ross MunroStornoway1:55.941:53.00
21:59.07Michael MacmillanPBU17M2Ross MunroStornoway1:55.211:54.02
32:15.34Ruaridh Oliver-JonesPBU17M1John DaviesEast Sutherland2:13.502:13.50
800 U15M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:07.70Joe ArnaudPBU15M2 Inverness2:04.231:56.9
22:08.73Jack DuncanPBU15M2 Orkney/Team Hippo2:08.732:08.73
32:22.94Alexander MacleodPBU15M2 Caithness AAC2:22.942:22.94
42:36.57Mackenzie BrownPBU15M1 Inverness2:32.912:12.00
52:36.82Bobby LaurensonPBU15M2Martin LeylandShetland2:30.542:20.88
62:38.58Sam RendallPBU15M1 Orkney2:38.582:07.13
72:43.24Finn RivettPBU15M1 Shetland2:37.942:12.4
82:43.54Alasdair BinnsPBU15M1 Stornoway2:35.392:11.68
92:50.06Robert ThompsonSBU15M2 Caithness AAC2:50.062:47.02
800 U13M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:31.58Daniel Johnston U13M2 Inverness2:30.12:23.44
22:33.22Dylan BlackPBU13M2Hansen BlackShetland2:30.082:24.32
32:35.19Kai BremnerPBU13M2 Inverness2:35.192:35.19
42:35.69Shane TurneyPBU13M2John DaviesEast Sutherland2:34.842:34.84
52:37.58Luke DavidsonSBU13M2 Inverness2:37.581:57.56
62:38.70Kennedy MoarSBU15M4 Shetland2:38.702:23.03
72:38.80Struan Oliver-JonesPBU13M1 East Sutherland2:38.802:32.60
82:41.56Lewis UrquhartPBU13M2 Ross County2:41.562:21.75
92:43.02Fergus McWilliamPBU13M1 Inverness2:43.022:43.02
102:45.23Joshua Milne U13M1 Moray2:42.432:12.71
112:46.12Sean Kelt U13M2 Ross County2:34.392:33.36
122:46.72Christopher MackPBU13M2 Inverness2:43.02:43.0
132:50.23David ScottPBU13M1Gordon ScottForres2:49.22:13.48
800 U20W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:22.94Heather Campbell U20W1 Inverness2:17.792:17.79
22:24.22Anna TaitPBU20W1William ParkerOrkney2:24.222:18.86
800 U17W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:19.38Lucy Massie U17W2Charles ForbesInverness2:15.562:14.09
22:23.87Lauren FraserPBU20W3 Inverness2:23.872:23.87
32:38.28Jennifer Bichan U17W1 Orkney/Team Hippo2:30.02:29.35
42:44.98Cara Steven U17W1Andrew PreacherShetland2:31.762:25.6
800 U15W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:31.95Lauren McCulloch U15W2John DaviesEast Sutherland2:27.012:20.09
22:32.82Grace WhelanSBU15W1Carol SimMoray2:32.822:17.67
32:33.35Charlotte Hill U15W1 Inverness2:29.52:28.39
42:47.21Sophie BlackPBU15W2Hansen BlackShetland2:38.932:38.93
800 U13W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:35.74Ellie MacleanPBU13W2 Stornoway2:32.92:32.9
22:45.55Chloe CheynePBU13W1Keith GeddesInverness2:43.912:23.96
32:48.04Niamh WhelanPBU13W1 Moray2:48.042:37.31
42:49.94Catriona ScottPBU13W2 East Sutherland2:45.932:28.48
52:53.80Ruby DunkleySBU13W2 Nairn2:53.52:49.40
62:56.63Naomi IrvinePBU15W3 Orkney2:56.632:56.63
73:01.27Jessica MccullochPBU13W1 East Sutherland3:01.273:01.27
83:02.71Mia Keogh U13W1 Aberdeen/Inverness2:55.82:55.8
93:04.17Mollie CombPBU13W1 Nairn3:04.173:04.17