Petrofac Grampian Athletics League East Division External Results
Perth
11 May 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SM A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:02.7Michael FergusonSBU20M Ken HoggBanchory Stonehaven/Aberdeen3:55.163:45.27
24:19.1Gordon BarriePBV40M  Dundee Hawkhill/Bedford & County4:18.944:15.09
34:24.1Matthew KilnerPBU20M Grant Scott SmithAberdeen4:24.14:24.1
44:33.0Michael Gillespie U20M  Perth Strathtay4:21.184:15.86
54:47.3Jack CariganPBSENM  Arbroath & District4:47.34:47.3
64:48.1Ronan McKinstrayPBU20M Ron MorrisonFife4:48.14:48.1
1500 SM B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:48.2Lewis MorrisonPBSENM  Arbroath & District4:48.24:48.2
24:49.6Mark LambSBSENM  Dundee Hawkhill4:49.64:45.95
34:51.4Alasdhair LoveSBV35M Ken HoggAberdeen4:51.44:47.72
45:13.9Andrew FergusonPBV50M  Banchory Stonehaven/Aberdeen5:13.95:13.9
1500 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:15.7Stewart MillarPBU17M1Grant Scott SmithAberdeen4:15.74:04.39
24:27.5Ewan McMillan U17M2Joyce HoggBanchory Stonehaven4:20.404:20.40
34:28.0James DonaldPBU17M1Nigel ReynoldsDundee Hawkhill4:17.93:50.57
45:26.8Connor Sturrock U17M2 Pitreavie5:23.55:23.5
1500 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:34.0Conor O'Riordan U17M1 Aberdeen4:25.604:13.22
24:38.5Matthew Tonner U17M1Nigel ReynoldsDundee Hawkhill4:28.894:28.89
34:38.8Calum KitchingPBU17M1 Banchory Stonehaven4:30.34:30.3
1500 U17M ns
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:33.3Andrew MerryPBU17M1 Dundee Hawkhill4:29.224:12.55
1500 U15M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:04.5Alasdair CampbellPBU15M1Colin ChristieMontrose & District4:54.574:22.12
25:10.1Davey BeggPBU15M1 Dundee Hawkhill5:10.14:46.3
35:13.1Nicholas TierneyPBU15M1 Aberdeen4:48.654:14.19
45:24.6Taylor NeillPBU15M1 Perth Strathtay5:24.65:24.6
55:27.2Luke GrahamPBU15M1 Banchory Stonehaven5:27.25:27.2
65:40.1Daniel SmartSBU15M1 Arbroath & District5:40.15:38.3
1500 U15M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:20.1Scott GordonPBU15M2 Dundee Hawkhill5:20.15:20.1
25:29.2Etienne Oick U15M  A'deen  
35:46.9Matthew Law U15M1Brian DurbidgeArbroath & District5:26.84:51.56
1500 U15M ns
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:27.5Cameron StonePBU15M1 Aberdeen5:27.54:36.54
1500 SW A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:06.8Ellen Stickle U20W  Aberdeen5:02.25:02.2
25:46.5Katrina BallantynePBU20W  Dundee Hawkhill5:27.035:27.03
1500 U17W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:04.2Katie AndersonSBU17W2Liz NuttallDundee Hawkhill5:04.24:48.23
25:14.9Lise TheronPBU17W2 Aberdeen5:14.95:05.70
35:21.8Georgia FerriePBU17W2Colin ChristieMontrose & District5:21.85:21.8
45:24.6Mhairi Boyle U20W3Steven DoigFife5:17.25:17.2
55:57.6Nicole FairlieSBU17W1 Arbroath & District5:57.65:45.49
1500 U17W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:36.1Hannah GeorgePBU17W1 Dundee Hawkhill5:36.15:36.1
25:58.9Sophie ScottSBU17W2 Arbroath & District5:58.95:53.0
36:36.7Kirsteen McKay U17W  A'deen  
1500 U15W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:08.7Louise McCullagh U15W2Steven DoigFife4:57.74:47.33
25:39.6Danielle MacDermidPBU15W2 Dundee Hawkhill5:29.825:17.38
35:43.1Mhairi Welsh U15W1 Banchory Stonehaven5:24.015:11.20
45:54.0Iona ColquhounPBU15W2 Aberdeen5:43.275:43.27
56:48.6Melissa DicksonPBU15W2Colin ChristieMontrose & District6:48.66:48.6
1500 U15W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:53.8Sophie KiddPBU15W1Nigel ReynoldsDundee Hawkhill5:53.85:11.02
25:55.3Claire McGarveyPBU15W1Tom LeesonBanchory Stonehaven5:32.85:29.01
37:05.4Amy JamiesonPBU15W2 Montrose & District7:05.47:05.4