ISA National Championships External Results
Birmingham
16 Jun 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
600 U12M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:40.5Harley NormanPBU13M Diana NormanEpsom & Ewell1:40.51:40.5
21:48.6Jake WardPBU13M Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow1:44.81:44.8
31:51.0J. SHARP U12M  London North  
41:52.7K K-HerbertPBU13M  London Schs1:52.71:52.7
51:52.8Louis MorrisPBU13M  Basingstoke & Mid Hants1:52.81:52.8
61:55.2Ollie LockSBU13M Chris MillardNorth Somerset1:55.21:53.1
71:55.7Oliver BriarsPBU13M Jay GalleySurrey Schs1:55.71:55.7
81:56.2Ziggy LambtonPBU13M  Colchester H1:56.21:56.2
91:56.3Tom May U12M  East Anglia  
101:56.8AN OTHER U12M  Midlands  
111:58.2Harrison BatchelorPBU13M  Royal Sutton Coldfield1:58.21:58.2
121:58.3Jack Tomlins U12M  North  
131:58.7Harvey NewtonPBU13M  Kingston upon Hull1:58.71:58.7
141:59.1Blaize Class Lasdun U12M  South West  
600 U11M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:51.1William ParkinsonPBU11M11 Basingstoke & Mid Hants1:51.11:43.50
21:54.4Thomas Blake U11M  London South  
31:57.7James Lanni U11M11 Vale Royal1:54.71:54.7
41:57.7Guy Fearon U11M  South West  
51:59.9J Finnighan U11M  North  
62:00.0Jake Bains-GillespiePBU11M11 Reading AC1:58.581:58.58
72:00.0MARCUS WORTH U11M  London North  
82:02.2JOSEPH GRENN U11M  London North  
92:03.3George Collingwood U11M11 Holland Sports AC2:00.91:51.3
102:03.3Daniel Watson U11M  Midlands  
112:03.3Cameron Bak U11M  East Anglia  
122:04.4Will HeardSBU11M11 Somerset Schs2:04.41:59.9
132:05.5DANIEL ORMEROD U11M  Midlands  
142:06.6Jacob Tofts U11M11John StowEssex Schs2:03.42:03.4
600 U10M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:55.5Marley BiggSBU11M  Brighton Phoenix1:55.51:45.81
21:55.5Ben Grant U10M  London South  
31:56.6Cameron Walker-PowellPBU11M Steven PurserCity of Portsmouth1:56.61:46.74
41:56.6Olly CayPBU13M  Wycombe1:56.61:56.6
51:59.9Freddy Austin U10M  North  
62:01.1Archie Collins U10M  Midlands  
72:02.2Taylor ClarkPBU11M  Essex Schs2:02.22:02.2
82:04.4James WarneSBU11M  Aldershot, Farnham & District2:04.41:47.8
92:04.4Kitt Baker U10M  North  
102:05.5Lucas Smith U10M  East Anglia  
112:06.6WILLIAM CONROY U10M  London North  
122:06.6Joshua UmehPBU11M  Berkshire Schs2:06.62:06.6
132:14.4Otis Morgan U10M  South West  
142:22.2Benjamin Coen U10M  South West  
600 U12W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:53.1Pia CrowleyPBU13W  Wycombe1:53.11:53.1
21:59.7Charlotte SparrowPBU13W  Crawley1:59.71:59.7
31:59.9Eloise RichardsPBU13W Nigel BongersHolland Sports AC1:59.91:59.9
42:00.1Hatty BellPBU13W Richard ClaessensWycombe2:00.12:00.1
52:00.3Haillie Copping-JonesPBU13W  Harlow AC2:00.32:00.3
62:01.8Abbie WhiteSBU13W Darren WhiteYeovil/Wells City2:01.82:00.4
72:02.6Honey Bollini MarshallPBU13W  Aldershot, Farnham & District2:02.62:02.6
82:02.8Jasmin Kelliher U12W  London West  
92:03.5Asma Parker U12W  East Anglia  
102:05.3AN OTHER U12W  Midlands  
112:05.6Daisy Tomlinson U12W  North  
122:06.8Aislin Davies U12W  North  
132:08.9Blainne Conway U13W Shane SmithKettering2:06.02:04.1
600 U11W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:51.1Ellen-Mary KearneyPBU11W11Graham PattersonWirral1:51.11:37.93
21:52.2Abigail IvesPBU11W11Richard BullisBasildon1:52.21:52.2
31:55.5Madissen SamuelsPBU11W11 Southend1:55.51:55.5
41:59.9Faye BaymanPBU11W11 Leigh1:59.91:59.9
52:01.1Rosie Moor U11W  London South  
62:01.1Albane FerySBU11W10Mark LivingstoneHercules Wimbledon2:01.11:49.85
72:01.1Hannah HalePBU11W11 Slough Junior2:01.12:01.1
82:06.6Millie WebbPBU11W11 Kettering2:05.302:05.30
92:08.8Lucia Hart U11W  London South  
102:11.1Sephie SparrowPBU11W11 Cornwall Schs2:11.12:11.1
112:14.4CATRIN JONES U11W  London North  
122:15.5Raphaella Sheldon U11W  Midlands  
132:16.6D. F-WALSH U11W  London North  
142:23.3Ella TaylorPBU23W22 Cornwall Schs2:23.32:23.3
600 U10W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:59.9Maddie SimsPBU11W  East Grinstead1:59.91:47.35
22:01.1Sophie Griffiths U10W  London North  
32:03.3Sophie Galbraith U10W  East Anglia  
42:07.7Katarina OestmannSBU11W  London Schs2:07.72:02.6
52:12.2Claudia Moore U10W  East Anglia  
62:15.5Edie Sumna U10W  London North  
72:16.6Grace Nolan U10W  Midlands  
82:17.7Gerorgia McGuire U10W  London South  
92:17.7Amy McCleod U10W  London West  
102:23.3Olivia Way U10W  South West  
112:25.5Ellen Skelton U10W  North  
122:26.6Rose BridsonSBU11W  Liverpool Pembroke Sefton2:26.62:14.9
132:28.8Daniella Stevens U10W  South West