Scottish Schools Championships External Results
Grangemouth
12-13 Jun 15

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U17M (12 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:54.21Adam Scott U17M1Steven DoigFife8:38.218:23.43
28:55.63Sol Sweeney U17M2Catriona Helen TavendalePerth Strathtay8:50.707:56.78
38:57.43Joe ArthurPBU17M2 Edinburgh AC8:35.198:23.84
48:58.86Jamie MacKinnon U17M2 Victoria Park City of Glasgow8:54.658:45.51
59:04.03James DonaldPBU17M2 Dundee Hawkhill9:04.038:23.43
69:11.44Max MilarviePBU17M2Charlie MurrayVictoria Park City of Glasgow9:11.448:44.38
79:11.91Tyler WhitePBU17M2John WandsPitreavie9:11.919:11.91
89:13.47Freddie CarcasSBU17M1 Edinburgh AC9:13.478:23.01
99:23.27Anthony Addison U17M2John O'HaraCorstorphine9:14.918:47.49
109:28.69Oliver Watson-Sweeney U17M2Dudley WalkerGiffnock North9:22.249:18.91
119:32.14Lewis Priest U17M1 Victoria Park City of Glasgow9:25.309:25.30
129:33.29Harry NimmoPBU17M1Dudley WalkerGiffnock North9:33.299:33.29
139:34.59Ryan Gray U17M1 Inverclyde9:12.619:05.00
149:46.58Calum KitchingPBU17M2 Banchory Stonehaven/Aberdeen9:46.589:46.58
159:47.57Gavin SmithSBU17M2 Cambuslang9:47.578:41.07
169:47.86Martin Lynas U17M2Jamie ClementsEast Kilbride9:31.049:08.41
179:53.37Craig SmithSBU17M1 Aberdeen9:53.379:27.84
1810:49.42Cameron KempPBU17M1 Victoria Park City of Glasgow10:49.4210:49.42
-DNFAndrew Love U17M1 Giffnock North 9:17.34
-DQJohn Law U17M2 Victoria Park City of Glasgow/Glasgow Sch of Sport9:11.599:11.59
3000 U20W (12 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:51.37Annabel Simpson U20W2Steven DoigFife9:49.409:30.96
210:13.82Kirstin Oakley U20W1Alan SprangCity of Glasgow/Ayr Seaforth10:11.259:48.23
310:34.81Hannah Addison U20W1John O'HaraCorstorphine10:29.2610:22.72
411:08.50Ailsa Cruickshanks U20W1Steven DoigAnster Haddies/Fife10:47.2510:31.79
511:13.38Eilidh McCorquodalePBU20W2 Central11:13.3811:13.38
611:21.27Chloe SimpsonPBU20W2Lawrie SpenceInverclyde11:21.2710:42.67
711:30.20Jennifer GlassPBU20W1 Banchory Stonehaven11:30.2011:30.20
811:48.41Abbigail McinnesPBU20W1 Glasgow Sch of Sport11:48.4111:48.41
3000 U17W (12 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:57.15Kate Gallagher U17W1 Central9:53.859:52.73
210:12.94Laura StarkSBU17W2Arthur SmithKilbarchan10:12.949:47.75
310:46.16Constance NankivellPBU17W1John DaviesEast Sutherland10:46.1610:08.77
411:05.71Lori AgnewPBU17W1Norrie HayGlasgow Sch of Sport11:05.7111:05.71
511:15.48Melissa RobinsonSBU17W2 Helensburgh11:15.4811:02.63
611:17.42Rhiannon KirkSBU17W2Sophie DunnettCaithness AAC/Edinburgh Uni Hare & Hounds11:17.4211:16.42
711:24.58Neve LittlejohnPBU17W1 Glasgow Sch of Sport11:24.5811:24.58
812:01.82Danielle MacDermid U17W1 Dundee Hawkhill11:57.911:46.45
912:30.65Elle HendersonPBU17W1 Law12:30.6512:30.65