South of England U17/U15 Championships External Results
Ashford
24-25 May 08
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
 4:21.17Tom MeadPBU17MJohn StokerLuton4:19.84:04.97
 4:21.37Jamie Shadbolt U17M City of Portsmouth/Oxford Uni4:16.24:16.2
 4:25.48James Share U17M Poole Runners4:18.284:00.67
 4:28.20Henry Mitchell U17M Bracknell AC4:20.44:12.38
 4:28.32Grant WebbPBU17MSteve ReynoldsBasildon4:28.324:03.87
 4:30.64Wade Le MarquandPBU17M Jersey4:30.644:19.2
 4:31.35Scott Fanner U17M Croydon4:28.134:25.87
 4:36.44Alex RudgePBU15M Andover4:26.444:15.2
 4:36.94Jamie BryantPBU15M Tonbridge4:32.93:59.34
 4:38.38Harry Grose U15MRon DawsonSouthend4:35.374:22.56
 4:38.86Simon DawsonPBU15MGordon PalmerWest Suffolk4:38.864:27.1
 4:39.09Greg ProctorPBU15M Blackheath & Bromley4:39.094:18.4
 4:40.34Ben AlcockPBU15M Bedford & County4:36.123:49.53
 4:42.90Stephen Woodford U15MJeremy FreemanChelmsford4:39.673:56.88
 4:43.74Ryan Driscoll U15MMark HookwayTonbridge4:33.73:46.29
 4:44.69Kieran Reilly U15MJames RobertsInvicta East Kent4:35.53:45.99
 4:44.74Adam Wimbledon U15M Bracknell AC4:37.94:21.47
 4:46.25Chris Thomas U15MJames RobertsInvicta East Kent4:36.54:07.13
 4:49.44Matthew Rees U15MMick WoodsAldershot, Farnham & District/Guildford & Godalmin4:44.64:14.4
 5:07.41Hayley RandellPBU17W Reading AC5:04.35:04.3
 5:15.89Laura Haines U15W Aldershot, Farnham & District5:02.55:02.5
 5:19.45Naomi Mitchell U15WRob McKimReading AC5:10.34:54.4
 5:22.87Cerys Sanders U15WChris NewmanMedway & Maidstone5:19.934:59.02
1500 h1 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:22.20Richard Charles U15M Ealing Southall & Middx4:13.353:49.09
24:22.34Fergus O'Reilly U15MMick WoodsBournemouth4:14.743:58.75
34:22.52Robbie Farnham-Rose U15MMark HookwayTonbridge4:17.003:41.64
44:23.74Kegan LymnPBU15MMick WoodsCamberley4:23.744:18.43
54:28.91Jake OxenhamPBU15M Bedford & County4:28.914:28.91
64:29.48Peter Chambers U15MMike FleetCroydon4:25.753:59.70
1500 h2 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:20.86Harvey DixonPBU15MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:11.703:43.84
24:21.94Zak Seddon U15M Bracknell AC4:16.03:42.02
34:22.37Charles Da'Vall Grice U15MJon BiggBrighton Phoenix4:15.083:33.60
44:29.28Ryan Burling U15MJames BennettMarshall Milton Keynes4:22.303:58.04
54:29.48Thomas AtkinsPBU15MNick TaylorVale of Aylesbury4:29.484:14.84
1500 h3 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.74Hugo Hayes U15M Invicta East Kent4:21.834:21.83
24:28.84Alex Newson U15M Invicta East Kent4:16.24:10.5
34:29.40Stephen Knuckey U15M Windsor Slough Eton & Hounslow/Australia4:27.104:27.10
44:30.12Tom BennettPBU15MHelen DobinsonAndover4:26.04:01.64
54:30.41Henry LoughlinPBU15M West Norfolk4:23.144:09.37
64:30.44Matthew Fayers U15MStevan DokicHillingdon4:12.733:43.71
1500 h1 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:09.83Tom Frith U17MRon DawsonSouthend4:01.833:47.68
24:13.23James McCarthy U17MJon BiggBrighton & Hove4:10.333:56.81
34:13.64Shaun WebbPBU17M Ipswich4:06.03:59.98
44:14.27David Smale U17MRon DawsonSouthend4:03.094:03.09
54:14.53Dale King-Clutterbuck U17MSteve ReynoldsBasildon3:59.833:38.65
64:15.34Jonathan BradfordPBU17MIan ByettBasingstoke & Mid Hants/Serpentine4:10.384:03.90
74:16.30Stuart FergusonPBU17MGordon ManningRadley4:15.173:47.95
84:16.60Liam WhitePBU17MMaurice SharpHercules Wimbledon4:10.903:51.39
1500 h2 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:15.78John McDonnell U17MJohn StokerLuton4:01.83:46.61
24:16.09Andrew Combs U17MMark HookwayTonbridge4:04.123:53.34
34:16.38Elliott Woolmer U17MConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow4:03.473:58.77
44:16.93Louis Gates U17MPeter HaynesTeam Southampton4:10.44:10.4
54:17.24Connor Darby U17M City of Norwich/Unattached/Waveney Valley4:06.74:06.6
64:17.66Peter BenedickterPBU17MSimon GoodwinLuton4:09.94:09.8
94:28.32Grant WebbPBU17MSteve ReynoldsBasildon4:28.324:03.87
1500 h1 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.85Emily Wallbank U15W Bedford & County4:42.314:39.38
24:47.89Ruth Haynes U15WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:37.274:33.2
34:49.95Beth Swords U15W Marshall Milton Keynes4:46.664:33.96
44:54.12Abigail Ashbee-SimmondsPBU15W Crawley4:53.44:38.76
54:58.55Laura FarrarPBU15W St. Albans AC/Windsor Slough Eton & Hounslow4:50.584:34.97
64:59.28Emily Alexander-High U15W Aldershot, Farnham & District4:52.664:49.72
75:02.57Sasha ToryPBU15W Thames Valley4:56.24:56.2
85:03.43Jade Anderson-Busby U15W Aldershot, Farnham & District4:59.004:51.67
95:08.47Beki TaylorPBU15W Reading AC5:00.04:59.3
105:09.57Katrina Richards-WhitePBU15W Chichester5:09.575:09.57
1500 h2 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:48.38Jessica Judd U15WJeremy FreemanThurrock4:30.794:03.73
24:49.41Rebecca Weston U15WJames RobertsInvicta East Kent4:42.44:24.04
34:52.41April Hogg U15W Newquay & Par4:43.224:43.22
44:52.74Grace HowiePBU15WMark PauleyPoole AC/Team Dorset4:43.174:40.31
54:54.07Elle RochePBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes4:53.654:30.77
64:55.39Daisy Harper-BrownPBU15W Bournemouth4:53.784:52.14
74:56.03Danielle LeersonPBU15WAndrew WinnieJersey4:55.304:48.48
84:57.52Camilla SmeePBU15W Southend4:53.514:43.97
1500 h1 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:45.66Beth Carter U17W Invicta East Kent4:36.264:32.36
24:45.74Sophie Connor U17WGeoff WilliamsShaftesbury Barnet4:30.684:13.74
34:45.80Louise Small U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:24.734:20.99
44:46.34Brittany SavilleSBU17WChris MarsdenWorthing4:42.764:34.87
54:49.35Abigail Mackinnon-Austin U17W Bedford & County4:40.624:40.62
64:52.05Charlotte Christensen U17W Ipswich4:45.824:35.34
74:54.02Emma Stevens U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:50.254:50.25
84:57.99Bex Myers U17WConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow4:49.94:47.65
95:03.13Neha DabhiSBU17WMichael WhittakerNewham & Essex Beagles5:03.134:46.34
1500 h2 (24 May)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.53Martha Reynolds U17W Ealing Southall & Middx/Windsor Slough Eton & Houn4:33.944:33.94
24:47.99Ciara Dullaghan U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:29.074:29.07
34:48.13Melissa Courtney U17WMark PauleyPoole AC/Team Dorset4:25.404:03.44
44:48.17Annabel (Abblie) Shepherd-BarronPBU17W Tonbridge4:40.214:40.21
54:49.82Gemma KerseyPBU17WEamonn MartinBasildon4:40.524:13.54
64:49.84Rebecca DainesPBU17W West Norfolk4:47.984:47.98
74:55.13Isabel Brinsden U17WMick WoodsEpsom & Ewell4:37.124:37.12
84:56.40Beth Hubbard U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:45.664:45.66
95:02.43Emily BoastPBU17W Bedford & County/Riverside4:59.54:59.5