Oxfordshire & Buckinghamshire County Championships External Results
Horspath
14-15 May 16

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 SM (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:05.71Niki FaulknerPBU23M Jon ArmstrongBexley/Oxford Uni9:05.718:29.50
29:06.29Charles Wheeler U20M James BennettMarshall Milton Keynes8:55.598:40.19
39:10.20George Wheeler U20M James BennettMarshall Milton Keynes8:55.938:28.59
49:12.53Conrad Webber U20M James BennettMarshall Milton Keynes9:05.478:33.55
59:16.95Steven Tuttle SENM James TuttleMarshall Milton Keynes9:14.48:51.14
69:22.38Graham Jones SENM Di BaldwinMarshall Milton Keynes9:16.599:03.53
79:25.00Harri KanePBU20M Harry CzapskiVale of Aylesbury9:25.009:25.00
89:27.58Richard SladePBU20M Steve PerkinChiltern9:27.589:25.22
99:30.58Matthew Hinde U20M Alan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow9:27.679:27.67
109:49.54Daniel WeathersPBU20M Richard ClaessensWycombe9:49.549:49.54
119:51.56James TuttleSBSENM  Marshall Milton Keynes9:51.568:32.06
129:52.28Peter Gould SENM  Chiltern9:34.139:34.13
139:53.15Richard GouldSBV40M  Alchester/Bicester9:53.159:49.54
1410:20.05Matthew LockPBU20M  Witney10:20.0510:20.05
1510:43.98Tom GouldSBU20M  Bicester10:43.9810:38.2
3000 U17M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:45.34Angus Williams U15M-2Steve PerkinChiltern/Hillingdon9:34.769:10.84
29:53.20Ben Smith U15M-1Steve PerkinChiltern/Berkshire Schs9:46.849:46.84
39:57.06Robert HickmanSBU15M-1Sharon EdghillMarshall Milton Keynes9:57.069:11.63
410:01.19Peter HickmanPBU15M-1Sharon EdghillMarshall Milton Keynes10:01.1910:01.19
510:12.00Harry CoxPBU17M2Steve PerkinChiltern9:55.039:51.9
610:20.33Joe StylesSBU15M-1Richard ClaessensWycombe10:20.3310:06.2
710:28.24Max NicolleSBU15M-2 Bicester10:28.249:39.38
810:29.25David BunnPBU17M1Bernard WilkinsAbingdon10:12.689:24.75
910:43.38Jack TerreyPBU17M1Sharon EdghillMarshall Milton Keynes10:43.3810:43.38
1011:05.07Leo Freeland U15M-2Sharon EdghillMarshall Milton Keynes10:52.99:14.00
1111:14.11Kie Francis U15M-2Bernard WilkinsAbingdon10:45.379:42.0
1212:32.50Roux KerrPBU15M-2 Wycombe12:32.5012:32.50
3000 SW (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:39.52Georgina RussellPBU23W Jonathan TiltSouthampton/Southampton Uni10:39.5210:33.90
210:42.81Fiona Bunn U20W Bernard WilkinsAbingdon10:35.3910:08.10
310:57.38Sarah LackmanSBSENW  Abingdon10:52.710:34.04
411:16.92Natasha BakerPBSENW Barry HearnMarshall Milton Keynes/Army10:58.3410:58.34
511:41.52Megan StylesPBU20W Richard ClaessensWycombe11:41.5211:41.52
612:46.83Hayley ThomasSBSENW  White Horse12:46.8311:46.0
712:55.03Gwyneth HueterSBV55W Paul KelseyOxford City/Southern Counties Vets12:55.0312:05.4
3000 U17W (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:45.40Georgia Flawn-ThomasPBU17W2 Marshall Milton Keynes10:45.4010:37.15
210:46.31Montana EdghillPBU15W-1Sharon EdghillMarshall Milton Keynes10:46.3110:39.8
310:50.78Jennifer HannahPBU17W1 Banbury10:50.7810:50.78
410:51.64Alex ScrivenerPBU15W-2Graham BuftonOxford City/Gloucestershire Schs10:51.6410:51.64
511:05.41Barbara Bianca de KoningPBU15W-2Barry HearnMarshall Milton Keynes10:58.0010:41.0
611:42.38Rachel Burton U15W-1 Radley11:29.0411:00.3
711:47.17Gemma Lee Milne U15W-1James BennettMarshall Milton Keynes11:25.4511:25.45
811:55.83Katharine HarrisPBU17W1Bernard WilkinsAbingdon11:18.1111:18.11
912:09.23Amy GouldPBU15W-1 Bicester12:09.2312:09.23
1012:31.35Charlotte BarwickPBU15W-1 Abingdon12:31.3512:31.35
1113:04.03Mollie DarwentPBU17W1 Abingdon13:04.0313:04.03
1214:36.01Elizabeth EskenderPBU15W-2Thomas PreshoBanbury14:36.0114:36.01