Central & South of Scotland League Division 2 External Results
Grangemouth
6 Aug 17
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 SM A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:57.2Mathew SmithPBU20M Linda SmithLasswade1:57.21:56.59
21:57.4Lewis BrownSBU20M Steve WallaceSheffield & Dearne/Strathclyde Uni/Cumbernauld1:57.41:56.68
31:58.1Aidan GilbrideSBU23M Jamie ClementsEast Kilbride/Franklin Pierce1:58.11:52.87
41:59.6Calum McKenzieSBSENM Moray AndersonCorstorphine/Aberdeen Uni1:59.61:55.9
52:11.3Craig Prior SENM   2:07.462:00.43
800 SM B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:07.1William DarlingPBU20M Henry GrayLasswade/Northumberland Schs2:07.12:07.1
22:07.4Craig NolanPBU23M John O'HaraCorstorphine/Strathclyde Uni2:05.252:05.25
32:12.0Hamish Coutts U20M  Cumbernauld2:04.102:02.78
42:13.7Martin LynasSBU20M Jamie ClementsEast Kilbride2:13.72:10.0
52:27.0Ryan NelsonSBSENM  Clydesdale2:27.02:14.9
800 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:10.8Finlay Ross U17M2John O'HaraCorstorphine2:05.032:05.03
22:15.2Daniel Martin U17M2Alan SprangAyr Seaforth2:04.122:02.14
32:15.9Michael Miller U17M2Alan SprangClydesdale2:11.702:04.62
42:16.8Jacob BrownSBU17M1 Cumbernauld2:14.902:10.25
800 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:12.0Thomas Ross U17M1John O'HaraCorstorphine2:07.901:56.69
22:23.5Christopher MainSBU17M1 Cumbernauld2:23.52:19.18
32:24.1Logan Cotter U17M1Alan SprangAyr Seaforth2:18.812:18.74
800 U15M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:14.0John DochertyPBU15M2 Clydesdale2:14.02:07.61
22:15.9Calum Little U15M2 Cumbernauld2:12.571:59.54
32:21.5Hamish Anderson U15M2Kenny ClementsEast Kilbride2:10.942:04.92
42:21.7Cameron Thores  U15M2John O'HaraCorstorphine2:16.282:10.42
52:24.3Harry Henriksen U15M1 Lasswade2:19.72:14.18
62:24.6Max McleanPBU15M2 Ayr Seaforth2:19.72:16.15
72:33.4Owen Reid U15M1 Dunfermline Track & Field2:31.662:31.66
800 U15M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:22.0Jamie Holland U15M2 Cumbernauld2:16.192:16.19
22:30.5Chris Cairns U15M1 East Kilbride2:26.52:15.8
32:32.7Lachlan RowleyPBU15M2 Lasswade2:32.72:32.7
42:35.7Blair GemmellPBU15M1 Ayr Seaforth2:33.62:33.6
52:36.9Jamie Eyton-Jones U15M1John O'HaraCorstorphine2:31.082:19.28
62:38.5Jacob CallaghanPBU15M1Victoria StephenDunfermline Track & Field2:34.892:23.44
800 U13M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:30.3Alexander Napier U13M2 Clydesdale2:23.682:23.68
22:34.2George McKenzie U13M2 East Kilbride2:24.842:24.2
32:35.1Adam Currie U13M1 Ayr Seaforth2:30.72:28.7
42:37.4Patrick MilneSBU13M2David ArnottCorstorphine2:37.42:26.8
52:48.7Cameron Chambers U13M1 Lasswade2:36.62:34.24
62:51.5Jake DuncanPBU13M2 Dunfermline Track & Field2:51.52:51.5
72:53.5Max McCafferty U13M2 Cumbernauld2:47.922:20.10
800 U13M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:36.2Jamie ScullionPBU13M2 East Kilbride2:30.072:30.07
22:41.2Cameron Ross U13M2 Corstorphine2:31.32:23.31
32:49.2Matthew Cartledge U13M2 Lasswade2:45.062:45.06
42:52.5Evan Russell U13M2 Dunfermline Track & Field2:41.562:32.52
52:59.2Cameron Brolly U13M2 Cumbernauld2:50.82:50.8
63:02.2Joshua Mirtle U13M2 Ayr Seaforth2:53.172:52.14
73:04.1Aiden McInallyPBU13M2 Clydesdale2:48.702:48.70
800 M35 A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:08.9Graeme Wiseman V40M11 Clydesdale2:07.432:07.43
22:11.7David PegrumPBV40M7 Cumbernauld2:11.72:11.7
32:16.4Alastair BrockiePBV35M4Moray AndersonCorstorphine2:16.42:16.4
42:24.8John O'HaraSBV45M13 Dunfermline Track & Field2:24.82:21.9
52:30.2Scott DicksonSBV45M11 Lasswade2:30.22:23.6
62:37.7Alasdair MeldrumSBV45M12 Ayr Seaforth2:37.72:32.69
800 M35 B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:10.0Iain Robertson V35M5 Clydesdale2:06.362:01.20
22:39.9Dave ScottSBV40M8 Lasswade2:39.92:39.65
32:50.0Craig Dougan V35M  Cumbernauld2:38.42:38.4
42:59.8John Hannah V40M6 Ayr Seaforth2:47.92:43.99
800 SW A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:18.3Lucy Somerville U20W  Cumbernauld2:16.382:15.57
22:23.4Caitlin Arnott U20W David ArnottCorstorphine2:13.522:13.52
32:44.6Sarah PatersonPBU23W  Ayr Seaforth2:37.22:26.88
42:44.8Emily Paxton U20W  Clydesdale2:37.82:27.58
52:52.5Jodi HeyesSBSENW Eric SimpsonFife/Dunfermline Track & Field2:52.52:31.67
800 SW B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:41.6Victoria Robertson U20W  Cumbernauld2:38.602:35.2
23:05.1Iona Allan U20W  Clydesdale2:54.92:42.8
33:08.3India BirrellSBU20W  Ayr Seaforth3:08.32:33.37
800 U17W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:30.5Emma FrewSBU17W1Alan SprangAyr Seaforth2:30.52:20.22
22:32.9Lucy Muirhead U17W1Jamie ClementsEast Kilbride2:23.732:19.98
32:34.1Eilidh Brown U17W2 Lasswade2:33.192:31.48
800 U17W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:43.9Rachel Wardrope U17W1 East Kilbride2:36.02:34.28
800 U15W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:20.2Georgia Ledingham U15W2David ArnottCorstorphine2:19.822:13.79
22:22.5Daisy Cumming U15W2 Dunfermline Track & Field2:18.822:15.59
32:24.8Hannah Anderson U15W2Kenny ClementsEast Kilbride2:16.652:16.31
42:52.1Kerri Reilly U15W1 Cumbernauld2:48.442:30.70
52:53.8Felicity Robertson U15W1 Lasswade2:43.12:43.1
63:11.5Alex MeldrumSBU15W1 Ayr Seaforth3:11.53:07.60
800 U15W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:30.7Mhairi ArnottPBU15W1David ArnottCorstorphine2:26.092:17.74
22:47.0Abbie Kirwan U15W1 East Kilbride2:39.552:38.69
32:55.7Georgia LeightonPBU15W1 Lasswade2:55.72:55.7
42:57.3Emily Bond U15W1 Dunfermline Track & Field2:55.562:40.12
800 U13W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:35.4Olivia Clarke U13W1David ArnottCorstorphine2:34.292:19.43
22:37.8Megan Kyle U13W1 Dunfermline Track & Field2:28.552:28.55
32:41.1Cara Gilbride U13W1 East Kilbride2:37.332:37.33
42:41.8Emma McMillan U13W1Alan SprangAyr Seaforth2:38.742:30.95
52:44.1Kenzie Macintosh U13W2 Clydesdale2:42.832:29.89
62:50.5Olivia MeiklePBU13W1 Lasswade2:50.52:26.98
800 U13W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:42.4Leah Muirhead U13W2 East Kilbride2:37.992:32.80
22:44.4Clare McLaughlin U13W1 Ayr Seaforth2:39.42:39.4
32:48.1Polly Anderson U13W2 Clydesdale2:42.302:39.73
43:00.1Jocelyn CallaghanPBU13W1 Dunfermline Track & Field3:00.13:00.1
53:12.3Hayley Whittile U13W  Lasswade AC  
800 W35 A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:49.7Nicola RossSBV45W12 Corstorphine2:49.72:46.5
22:54.9Vivien Thorpe V35W  East Kilbride AC  
32:56.4Sharyn Ramage V55W21 Edinburgh AC/Scottish Vets H2:52.252:18.37
42:56.5Catherine DicksonPBV45W11 Lasswade2:56.52:56.5
800 W35 B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:54.1Janet Grigor V50W16 Corstorphine2:53.52:53.5
23:06.6Gillian HannahSBV45W15 Ayr Seaforth3:06.62:59.81