South of England AA Championships External Results
Brighton
27 Jan 18

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2
 
8KXC U20M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
126:53Elliot DeeU20M1 Bedford & County
226:55Jeremy DempseyU20M1George HarrisonShaftesbury Barnet
327:00Luke PriorU20M3Simon PriorAldershot, Farnham & District/Yeovil/St. Mary's Un
427:27Jack LeitchU20M3Mark PollardWorthing/Edinburgh Uni
527:36Neil WellardU20M3Mick WoodsKingston & Poly
627:40George GroomU20M1 Shaftesbury Barnet
727:48Thomas ButlerU20M3Ty HoldenShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni
827:51Rian McCawleyU20M3Mick WoodsAldershot, Farnham & District/Leeds Uni
927:51Alex SuttonU20M2Paul RodenReading AC
1027:53Oliver DickinsonU20M2Simon PriorWells City
1128:00Isaac FarnworthU20M2Roderick LockReading AC
1228:04Noah Armitage-HookesU20M1 Kent
1328:09Afewerk RossomU20M2 Herts Phoenix/Eritrea
1428:11Jack BoswellU20M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni
1528:12Robert MeyerU20M3 Medway & Maidstone
1628:29Jake CvetkovicU20M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District
1728:40James BeeksU20M2Peter BoltonBasingstoke & Mid Hants
1828:44Jeremy TaylorU20M  Wycombe Phoenix Harrie
1928:47Felix RusbyU20M3 Wells City/Yeovil/Bristol Uni
2028:51Joey CroftU20M1Derek DarnellHuntingdonshire
2128:51Ben SpratlingU20M3James SeniorCity of Norwich
2228:51Richard SladeU20M2Steve PerkinChiltern/Bath Uni
2328:56Robbie CouplandU20M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District
2428:58Mukhtar FarahU20M3Steve MannEaling Southall & Middx/St. Mary's Uni
2528:59Jack ShaylerU20M1Bernard WilkinsAbingdon
2629:01Daniel StidderU20M2Jon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni/Crawley
2729:04Bryn SmithU20M3Mick WoodsAldershot, Farnham & District
2829:07Lewis ReidU20M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District
2929:10Jack GoddardU20M1Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow
3029:11Sam RoddaU20M1Rob McKimReading AC
3129:14William MullinsU20M2Simon GoodwinBedford & County
3229:30Dominic WillmoreU20M1Annette LewisPoole Runners
3329:34David ClarkU20M3Richard ClaessensWycombe/Bournemouth Uni
3429:37Niall UngerU20M2Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow/Leeds Uni
3529:40James PrestonU20M1 West Suffolk
3629:46Abdiqadir MohamedU20M2David WilkinsonThames Valley
3729:50Ollie PercivalU20M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District
3829:50Shreyas KanyadyU20M1 Reading AC/India
3929:52Daniel CookeU20M  Aldershot Farnham & Da
4030:00Jamie VineyU20M1Simon GoodwinBedford & County
4130:01Gary EvansU20M1 Bedford & County/Riverside
4230:01Marley GoddenU20M2 Medway & Maidstone
4330:05Ben MortonU20M1 Chichester
4430:17Oliver GreensteinU20M2Jeremy SothcottShaftesbury Barnet/Stirling Uni
4530:24Oscar HusseyU20M1Mick JonesBlackheath & Bromley/Dulwich
4630:29Martin KopernickyU20M1Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow
4730:33Peter FinnU20M3David RandallWycombe/Cambridge Uni
4830:34Alex BiggU20M3Martin TarseyBasingstoke & Mid Hants
4930:35Jake HooleyU20M1 Thames Valley
5030:47James StewartU20M2Patrick GahaganHavering
5130:58Toby RoeU20M2Alex BuddCity of Portsmouth/Bath Uni
5231:07James RollsU20M1Jason MarchantDartford H
5331:07Paul WainU20M2 Ipswich Jaffa
5431:30William GriffithsU20M2 London Heathside
5531:40George KerryU20M1Steve MannEaling Southall & Middx
5631:59Louis CrossU20M2Jeremy SothcottShaftesbury Barnet
5732:10Maximilian BuckleyU20M1 Thames Valley
5832:15Reece MilesU20M1 Cambridge H
5932:18Matt PharaohU20M3Andrew KennardWalton
6032:25Antanas WestonU20M1 London Heathside
6132:35Brodie KeatesU20M1 Chichester
6233:27Harry PinkU20M  Brighton Phoenix Ac
6333:45Adam CrawfordU20M2Gordon PalmerWest Suffolk
6433:59Charles TaylorU20M1David LeachLewes
6534:15Joshua RogersU20M1 Bedford & County/Ampthill & Flitwick
6634:22Joseph BrienU20M1Mark LivingstoneHercules Wimbledon
6734:25Luke NettsU20M1 South London
6834:52Edward DartU20M1Ian KennedyWimborne
6936:46Adam SelconU20M2 Brighton Phoenix
8KXC SW
PosPerfNameAG YearCoachClub 
128:56Phoebe LawU23W Mick WoodsKingston & Poly/St. Mary's Uni
229:18Emily Hosker ThornhillSENW Mick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni
329:19Charlotte ChristensenSENW  Cambridge & Coleridge
429:26Philippa BowdenU23W Mick WoodsAldershot, Farnham & District/Brunel Uni London
529:43Katie BingleSENW Mick WoodsAldershot, Farnham & District
629:56Sophie HarrisSENW  Belgrave
730:05India LeeSENW Nick AndersonWinchester/Enfield & Haringey
830:15Naomi TaschimowitzSENW Charlotte FisherShaftesbury Barnet/UCL
930:24Victoria KnightV40W  Cambridge & Coleridge
1030:33Hannah VinerU23W Hannah VinerHighgate/King's College London
1130:44Liz DaviesV35W  Springfield
1230:46Ruth BarnesV35W Steve WilliamsAvon Valley
1330:47Laura BrentonSENW  Southampton
1430:52Stephanie DavisSENW Phillip KissiClapham Chasers
1530:55Melanie WilkinsSENW Nick AndersonWinchester
1631:10Katy HedgethorneSENW  Cambridge & Coleridge/Manchester Uni
1731:12Isabel ClarkSENW David ChalfenSerpentine
1831:19Steph McCallSENW  South London
1931:21Naomi MitchellSENW Rob McKimReading AC/Birmingham Uni
2031:24Alice BurginSENW  Bedford & County/Birmingham Uni
2131:29Simone MitchellSENW  Winchester
2231:31Lauren HallSENW Keith DonkinAldershot, Farnham & District/Army
2331:34Carolyne BaxterSENW  Aldershot, Farnham & District
2431:39Lucy AsheSENW  Harrow
2531:46Gemma BarrySENW  Hillingdon
2631:47Lara BromilowV35W  Marshall Milton Keynes/Victoria Park & Tower Hamle
2731:51Bethanie MurrayU23W Kyle BennettOxford Uni/Ireland
2831:54Ruby WoolfeU23W  Thames Hare & Hounds/Cambridge Uni
2931:55Bryher BownessSENW  Southampton/Southampton Uni
3031:56Charlotte FirthSENW Conrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Edinburgh AC
3132:11Georgie GrgecSENW  Herne Hill/New Zealand
3232:18Leah HarrisU23W  Worthing
3332:20Claire GrimaV40W  Hercules Wimbledon
3432:35Rebecca PiggottSENW  London Heathside
3532:37Rebecca LordU23W  Stubbington Green/Southampton
3632:38Rachel RobinsonSENW Rachel RobinsonMarshall Milton Keynes
3732:38Stacey CluskerSENW Terry SkeltonHastings AC
3832:41Sarah PembertonSENW Sarah PembertonSerpentine
3932:44Emma BurgessSENW  Highgate
4032:52Rebecca FrakeSENW Mark VileCambridge & Coleridge/Cambridge Uni Hare & Hounds
4132:53Caroline HoyteV45W  Arena 80/Worthing
4232:57Lucy RogersSENW  Wycombe/Exeter Uni
4333:00Charlotte ChalwinU23W Ian ByettBasingstoke & Mid Hants/St. Mary's Uni
4433:02Josie HintonSENW Jacob HoweLondon Heathside
4533:12Natasha SheelSENW  Serpentine/London City AC
4633:16Yasmin GoaterSENW  Guildford & Godalming/Highgate
4733:17Victoria BarthelmessSENW  Thames Hare & Hounds
4833:17Sam Ludlow TaylorV35W  Serpentine
4933:22Stevie LawrenceU23W Mick WoodsCroydon/St. Mary's Uni
5033:22Laura BlazeySENW  Ranelagh
5133:31Sophie CrumlySENW Sophie CrumlyReading AC/Reading AC
5233:32Mandy DohrenV35W Tom CraggsVictoria Park & Tower Hamlets
5333:49Karen EllisonV35W  Herne Hill
5433:53Sarah KingstonSENW  Southampton
5533:54Emma JolleyV35W  City of Portsmouth
5633:54Cas WrightSENW  Dartford H
5733:59Victoria WalkerSENW George HarrisonShaftesbury Barnet/Birmingham Uni
5833:59Cordelia ParkerU23W Bernard WilkinsAbingdon/St. Mary's Uni/Ranelagh
5934:00Jo VickersV35W John QuaintanceSouth London
6034:00Eileen BrandleySENW  Hercules Wimbledon/Imperial College
6134:08Lisa Da SilvaSENW  Thames Valley
6234:09Olivia DesboroughSENW  London Heathside
6334:12Rachel GiffordSENW  Worthing/Brunel Uni London
6434:14Megan SteerU23W Deborah SteerSt. Albans AC/St. Albans Striders/Loughborough Stu
6534:16Vicky SmithSENW  Havering/Birmingham Uni
6634:17Elizabeth StavreskiV40W  Thames Hare & Hounds/Civil Service/Australia
6734:23Christine LathwellV40W  Stopsley/Eastern Masters/Fairlands Valley Spartans
6834:25Samantha AmendV35W Norman WilsonBelgrave
6934:26Kelly HewitsonSENW Tony FernSouthampton
7034:38Fanny VeinV35W  Ranelagh
7134:43Ginte BaileySENW Patrick GahaganHavering/Lithuania
7234:45Alex BairdV35W  Serpentine
7334:47Sarah WinterV40W  Stragglers
7434:48Mhairi HallSENW Charlie DickinsonBelgrave/Stirling Uni
7534:50Rachael MulveySENW  Hastings AC
7634:52Georgina FurzeSENW  Woking
7734:52Beth HubbardSENW Andrew HendersonAldershot, Farnham & District/Leeds Beckett Uni
7834:54Bethan FrancisSENW Steve WilliamsAvon Valley
7934:56Emma RowleySENW  Trent Park
8034:57Rosemary HurfordSENW  Clapham Chasers
8134:59Anna GodfreySENW  Reading AC
8235:02Jenny RobertsSENW  Wycombe
8335:08Catherine KandieSENW  Kent
8435:14Anna HoogkamerU23W  City of Norwich/Sheffield Uni
8535:16Nicki JohnsonV35W  Wycombe
8635:18Claire KennedySENW Mark VileCambridge & Coleridge
8735:25Isabel BradleyU23W  Kent
8835:28Gabija RasiukeviciuteSENW  Invicta East Kent/Canterbury Christ Church/Lithuan
8935:31Emma MontielV40W Gerry NorthCity of Portsmouth/Gibraltar
9035:33Lisa WenningerSENW  Highgate
9135:35Sarah FlanaganV40W  Eton Manor
9235:40Rachael PhelpsSENW David LeachLewes
9335:43Leigh JamesSENW Norman WilsonLondon Heathside
9435:45Elana DimmerSENW Jeremy SothcottShaftesbury Barnet/Durham Uni
9535:48Alissa EllisV40W  Hailsham/Eastbourne
9635:49Jo KentV50W Steve ChiltonBarnet
9735:49Nina AthertonSENW  Barnet
9835:50Lisa FaunchSENW  Woking
9935:51Laura StreetSENW  Wycombe
10035:53Hayley LamkinU23W Ron DawsonSouthend
10135:54Victoria CroucherSENW  Bexley
10235:59Cat BoundsSENW  Hailsham/Cambridge Uni Hare & Hounds
10336:01Amelia BrownV35W  Crawley Saints & Sinners
10436:02Bobby SearleSENW  Brighton Phoenix
10536:04Ali FarrallV45W  Kent/Wadhurst
10636:05Samantha ParkinsonV45W  Winchester
10736:06Megan GildeaU23W Mick WoodsAldershot, Farnham & District/Nottingham Uni
10836:07Claire McErleanV35W  Southampton
10936:12Alice WhileySENW  Clapham Chasers/Army
11036:14Anne HegvoldV50W Anne HegvoldHercules Wimbledon/Norway
11136:18Rachel LundSENW  Woodford Green Essex Ladies
11236:19Sarah ShepheardSENW  Larkfield/Invicta East Kent
11336:20Harriet HughesSENW  Poole AC/Shaftesbury Barnet
11436:28Phoebe ConnollyU23W  Brighton & Hove
11536:29Jacqueline RockliffeV45W Steve WilliamsAvon Valley
11636:30Rebecca Curtis-HallV35W Conrad MiltonRanelagh/St. Mary's Richmond
11736:32Hannah WellsSENW Roger WilliamsHillingdon
11836:35Becky NealSENW  Poole Ac
11936:36Jess GrayV35W  Wycombe
12036:39Hannah CopelandV40W  Ealing Eagles
12136:46Amy JohnsonSENW  Headington
12236:46Nicci BlandfordV40W  Southampton
12336:48Stephanie HearnSENW  Medway & Maidstone/Exeter Uni
12436:55Natalie GreenSENW  Hardley Runners
12537:02Carrie BedingfieldV35W  Cambridge & Coleridge
12637:07Michelle EdyeSENW  Clapham Chasers
12737:12Faye JeacockeV40W  Victoria Park & Tower Hamlets
12837:14Lizzie Goldie-ScotSENW Charlie DickinsonBelgrave
12937:16Georgina WileySENW  Kent
13037:19Isabella WoodsU23W Patrick GahaganHavering
13137:24Hannah WrightSENW  Reading Ac
13237:31Karen MurphyV45W Steve ChiltonBarnet
13337:35Kani HinshelwoodU23W  Highgate
13437:36Julie RayfieldV45W Julie RayfieldReading AC
13537:39Ruth HuttonV50W  South London
13637:43Paula BlackledgeV40W  Brighton & Hove
13737:50Riz MaslenV50W  Hastings AC
13837:53Zoe RedondoV40W  Trent Park
13937:55Tara Shrestha CarneyU23W  London Heathside
14038:00Holly GillardSENW Ron DawsonSouthend
14138:07Jen GreenV35W  Serpentine
14238:09Laurn DavisonSENW  Royston
14338:13Rachel BennettV45W  White Horse
14438:15Rosie AshworthSENW  GoodGym
14538:16Amber Brough-NuesinkV40W  Sutton Runners
14638:17Claire FisherSENW  Eton Manor
14738:20Stefanie GodfreyV50W  Cambridge & Coleridge/Saffron Striders
14838:22Emily GeorgiadesSENW  Headington
14938:24Elaine EverillV40W  Hailsham/Eastbourne
15038:24Emma HughesSENW  Chichester
15138:26Taryne McPhersonV40W  Eton Manor
15238:27Bethany BrownU23W David WilkinsonWycombe/Loughborough Students
15338:31Anna ThomasV35W  Dulwich
15438:32Marie Synnott-WellsV50W Marie Synnott-WellsRanelagh
15538:35Vikki FilsellV50W Vikki FilsellThames Hare & Hounds/Hercules Wimbledon
15638:36Jessica GillU23W  New Forest Runners/Guildford & Godalming/Surrey Un
15738:40Harriet GriffithsSENW  Headington
15838:44Susan AldridgeV40W  Crawley
15938:47Juliann CantyV35W  Clapham Chasers
16038:49Christina DimitrovSENW  Dulwich
16138:51Catherine O'ConnorSENW  St Albans Striders
16238:53Hannah WilsonSENW  Southampton Ac
16338:58Rhian DawesSENW John MontgomeryVictoria Park City of Glasgow
16439:09Sarah BoxerV55W  Barnet
16539:15Shirley AnnSENW  Reading Ac
16639:17Lisa Margaret ThomasV50W Maurice SharpHercules Wimbledon
16739:17Lucy MaySENW Penny ForseStubbington Green
16839:18Madeleine DingV35W  Headington
16939:20Clare DaviesSENW Patrick GahaganHavering
17039:23Susie FairbrassSENW  Kent
17139:27Kathryn WilliamsV50W  Kent
17239:28Louise FahertyV40W  Highgate
17339:32Sarah PenningtonSENW Ron DawsonSouthend/Leigh on Sea
17439:33Susan FrancisV45W  Reading AC/Compton/Team Kennet/Southern Counties V
17539:37Jeczalik LucySENW  Goodgym Race Team
17639:38Rebecca NorthmoreSENW  Ranelagh
17739:41Louisa PointonSENW  London Heathside
17839:48Anne-Marie SmithV40W  South London
17939:49Zoe DobbsV45W  Hillingdon
18039:50Helen CroydonV40W  Victoria Park & Tower Hamlets
18139:51Yvonne MorrisSENW  Headington Road Runner
Page: 1 2