English Schools' Combined Events & Race Walking Championships External Results
Bedford
15-16 Sep 18

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U20M 1 (16 Sep)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
D4:42.46Blake Strickland-BennettSBU20M2Peter O'KeefeRadley/Oxford Uni/Windsor Slough Eton & Hounslow4:42.464:41.5
D5:00.18Luke Edward Sayer U20M1 Newark AC4:54.24:54.2
D5:01.16Liam Chivers U20M1Cathy JamesThurrock4:54.174:54.17
D5:02.17David AllcockSBU20M2 Sutton-in-Ashfield5:02.175:00.11
D5:05.27Leonid Chashchin U20M2Stephen David LottHarlow AC/Enfield & Haringey4:54.734:54.73
D5:12.71Kieran Short U20M2 Marlborough & District Junior5:10.585:06.59
D5:19.38Kieran GillespiePBU20M2Jim GillespieGrimsby/Leeds Beckett Uni5:19.385:19.38
D5:35.93George Blake U20M2Steven MundayMedway & Maidstone5:19.94:41.96
D5:38.93Toby Sauter U20M1 Yeovil5:14.665:13.15
D5:47.77Liam Hennessy U20M1Sue KeenEastbourne5:35.75:33.23
DDNSCharlie Button U20M2Janice BartlettIsle of Wight5:12.45:00.8
1500 U20M 2 (16 Sep)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
D4:35.51Ollie Thorner U20M1Alan RichardsonWells City/Yeovil/Millfield Sch4:22.034:22.03
D4:48.77Scott RamSBU20M2 Amber Valley & Erewash/Notts4:48.774:46.58
D4:52.15David FullbrookPBU20M1Lewis ChurchTonbridge4:52.154:52.15
D4:53.41Kaya CairneySBU20M1 Newquay & Par4:53.414:49.8
D4:54.59Douglas NoelSBU20M1Jacob BurtonInvicta East Kent4:54.594:51.46
D4:58.88Nathan Langley U20M2 Doncaster4:45.094:31.03
D5:04.60James MilburnSBU20M2Richard EastmanKidderminster & Stourport5:04.604:48.8
D5:09.58Jack Turner U20M1Kevin SkinnerExeter/Somerset Schs4:31.994:31.99
D5:09.67Malachi Gair U20M2 Basingstoke & Mid Hants4:45.364:45.36
D5:15.21Toby SealSBU20M2 Tonbridge/Judd School5:15.215:04.63
D5:17.73Jack Broadbent U20M2Vespa EllisBasildon/Notts5:04.785:04.78
D5:28.15Cameron Hale U20M2 Bournemouth/Poole AC5:24.885:22.65
1500 U17M 1 (16 Sep)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
O4:26.07Jude ThornePBU17M1 Braintree4:26.074:26.07
O4:48.39Callum InmanPBU17M2Robert BoydAmber Valley & Erewash4:48.394:48.39
O4:52.87Mathew PhilipsPBSENM14 Darlington H4:52.874:52.87
O4:54.27Ethan Hall U17M2 Crewe & Nantwich4:52.94:52.9
O5:03.37Cameron Williams-Stein U17M1Cameron Williams-SteinLeamington4:37.64:37.6
O5:08.35Oliver TaylorPBU17M2 Durham5:08.355:08.35
O5:13.84Jamie HopkinsPBU17M1Philip WhitfieldLiverpool Pembroke Sefton/Southport Waterloo5:13.845:13.84
O5:17.64Connor SplevinsPBU17M2Chris MoleNorth Shields Poly/Gateshead5:17.645:17.64
O5:20.61William Jarvis U17M2 Watford/Harrow5:01.85:01.8
O5:31.80Joel Naylor U17M1Scott Knighton Amber Valley & Erewash5:31.55:31.5
O5:32.02Freddie Burton U17M1Barry HawksworthDerby5:27.215:27.21
O5:40.63Curtis BinghamPBU17M1 Jarrow & Hebburn5:40.635:40.63
O5:41.63Daniel Ogutuga U17M1Karl SumunThurrock5:39.15:39.1
1500 U17M 2 (16 Sep)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
O4:22.83Ben McIntyre U17M2Kevin ButtleSwindon4:18.164:17.13
O4:43.44Ben Blake U17M2Steven MundayMedway & Maidstone4:32.74:32.7
O4:44.38George Seery U17M1 Thanet AC4:43.74:43.7
O4:57.12Jamie RussellPBU17M1 Solihull & Small Heath4:57.124:57.12
O4:57.88Gregory Davidson U17M1 Chesterfield4:38.34:38.3
O5:04.26Harry CulpinPBU17M2 Charnwood5:04.265:04.26
O5:04.36Wilson IjehPBU17M2 Southend5:04.365:04.36
O5:06.64Thomas Putt U17M2 Exeter4:58.854:54.58
O5:06.83Ethan Tibbs U17M2Peter HancockPreston4:59.754:59.1
O5:08.56Adam Booth U17M2David LittlePoole AC5:05.35:05.3
O5:29.77William Scammell U17M1 Team Bath/Wiltshire Schs5:11.415:11.41
O5:49.26Luke Mellor U17M1Jacob BurtonInvicta East Kent5:31.85:31.8
ODNSLewis Swaby U17M1 Tonbridge  
1500 U17M 3 (16 Sep)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
O4:21.45Rory Howorth U17M2Julie AlexanderTeam Bath4:04.604:04.60
O4:37.95Adam Coates U17M2Diana NormanEpsom & Ewell4:32.84:32.8
O4:48.22Ben HughesPBU17M2 Lancashire Schs4:48.224:48.22
O4:52.17Theo AdesinaSBU17M2Karl SumunThurrock/Blackheath & Bromley4:52.174:38.5
O4:52.23Luke CresseyPBU17M2Tammie RyderExeter4:52.234:52.23
O4:52.63Craig MoncurPBU17M1Graham MoncurExeter4:52.634:52.63
O4:56.04Harvey NoblePBU17M2Peter HancockPreston4:56.044:56.04
O4:56.84Bradley JenveyPBU17M1David CallawaySouthampton4:56.844:56.84
O5:11.66Oliver Thatcher U17M1Andrew FisherSouthampton5:04.35:04.3
O5:19.70Jami Schlueter U17M1Alan RichardsonYeovil/Millfield Sch5:01.325:01.32
O5:19.91Samuel GormanPBU17M2Liane BrownBlaydon5:19.915:19.91
O5:23.33Philip Kastner U17M2Adrian HemeryWalton5:20.65:20.6
O5:34.09Stephen SimmonsPBU17M1Dennis JohnsonBedford & County5:34.095:34.09
O5:40.37Harrison Thorne U17M2Carol JacksonBlackheath & Bromley5:32.75:24.29