Somerset County Schools Combined Events Championships
Street
28-29 Apr 18

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SM (29 Apr)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
D4:46.60Alex Clegg U23M Ian GrantBRAT/Brunel Uni London4:30.834:29.75
D5:05.20Harry HillmanPBU23M Ian GrantCardiff/Brunel Uni London4:54.074:54.07
D5:20.87Justin Tarrant U23M Francis BakerCrawley/Cardiff Met Uni5:06.945:06.94
D5:50.90Tyler AdamsSBU23M Ian GrantAshford AC5:50.905:43.59
1500 U20M (29 Apr)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
D4:41.14Joey HarrisonPBU20M2Lee GrintStevenage & North Herts4:41.144:41.14
D4:53.67Cameron PammentPBU20M1Gwyn JonesCardiff4:53.674:53.67
D5:12.56Kieran Short U20M2 Marlborough & District Junior5:10.585:06.59
D5:15.37Thomas Britt U20M1Edward ThompsonCardiff5:03.534:59.38
D5:19.21Curtis Ormerod-TaylorPBU20M1Steve SnookWimborne5:19.215:19.21
D5:22.02Toby Sauter U20M1 Yeovil5:14.665:13.15
D5:28.57Tim McKee U20M3 Taunton/Bristol & West5:23.845:07.10
D5:41.13Michael ThompsonSBU20M2Francis BakerSwansea5:41.135:34.20
D6:02.12Cameron Hale U20M2 Bournemouth/Poole AC5:24.885:22.65
1500 U18M (29 Apr)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
D4:35.60Jack TurnerPBU20M Kevin SkinnerExeter/Somerset Schs4:31.994:31.99
D4:41.97Ollie ThornerPBU20M Alan RichardsonWells City/Yeovil/Millfield Sch4:22.034:22.03
D4:53.62Brian Lynch U18M  Old Abbey AC  
D4:55.04Daniel Ryan U20M Ian GrantHerne Hill/Brunel Uni London/Ireland4:46.904:46.90
D4:58.27Troy McConvillePBU17M  North Down4:52.924:52.92
D5:23.89Fraser KilsbySBU20M  Wycombe5:23.895:07.2
1500 U17M (29 Apr)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
O4:13.15Rory Howorth U17M2Julie AlexanderTeam Bath4:04.604:04.60
O4:53.40Ben HillmanPBU17M1 Cardiff4:53.404:53.40
O4:56.42Luke Cressey U17M2Tammie RyderExeter4:52.234:52.23
O4:56.82Nicholas PaynePBU17M1 Somerset Schs4:56.344:56.34
O4:56.82Craig Moncur U17M1Graham MoncurExeter4:52.634:52.63
O5:01.32Jami SchlueterPBU17M1 Yeovil/Millfield Sch5:01.325:01.32
O5:03.84Rian UptonSBU17M2 Somerset Schs5:03.844:55.0
O5:08.49Kester WelchPBU17M1Jim KiddExeter/Somerset Schs5:06.975:06.97
O5:13.30Josh JefferiesSBU17M1 Somerset Schs5:13.305:01.8
O5:14.05Adam BoothPBU17M2David LittlePoole AC5:05.35:05.3
O5:15.23Jacob Kelly U17M2 Marlborough & District Junior5:06.595:03.88
O5:18.95Tom DolleryPBU17M2Kelly BramhaldTaunton5:18.955:18.95
O5:24.67William Scammell U17M1 Team Bath/Wiltshire Schs5:11.415:11.41
O5:32.27Robert HughesSBU17M2 Wimborne5:32.275:23.39
O5:34.24William Stokes U17M1 Somerset Schs5:20.075:20.07
O5:39.78Matt ScottSBU17M2 Somerset Schs5:39.785:33.14
O5:48.15Louie ChiswellPBU17M2 Somerset Schs5:48.155:48.15
O5:55.51Omar El-Aida-Chaffey U17M  Guest  
ODNSStuart Bladon U17M2Ian GrantTeam Kennet4:41.94:29.74