Surrey County Championships External Results
Kingston
12-13 May 18

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (13 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:44.36Max Heyden U20M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District8:26.558:14.97
29:03.06James WalkerPBU20M1 Guildford & Godalming/Surrey Schs9:02.279:02.27
39:09.16Samuel Cheesman U20M3Alli CrossmanGuildford & Godalming8:53.098:53.09
49:18.52Marcus ShantrySBU20M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District9:18.529:05.90
59:26.23Aaron EnserSBU20M1James ThieBracknell AC/Blackheath & Bromley8:57.808:41.98
69:34.66Matthew ClutterbuckPBU20M1Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow9:16.338:51.73
79:40.31Andrew ThomasPBU20M2 Fulham9:36.779:36.77
89:59.40Henry Silverstein U20M1Mark LivingstoneHercules Wimbledon9:37.869:00.63
3000 U17M (13 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:22.78Luke Van OudtshoornPBU17M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District8:22.788:22.78
28:55.94Will Barnicoat U17M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District8:37.448:17.20
38:57.03Ben MarksPBU17M2Andrew KennardWalton8:57.038:57.03
49:45.44Frank TownleyPBU17M1 Woking9:45.449:45.44
59:48.44Charlie Krammer U17M1James McDonaldHerne Hill9:33.179:33.17
69:52.32Jack BurtonPBU17M1Guy HoldenSouth London9:52.329:52.32
79:54.62Tom JonesPBU17M1 Walton9:36.758:45.59
89:59.40Henry Silverstein U20M3Mark LivingstoneHercules Wimbledon9:37.869:00.63
910:00.53Bilal BentchakalPBU17M2 Sutton & District9:45.79:45.7
1010:09.64Henry SmithPBU17M1Diana NormanEpsom & Ewell9:54.19:51.10
1110:35.16Olly Wilson U17M1Vanessa HammettKingston & Poly10:29.510:29.5
3000 U15M (13 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:36.55Matty Smith U15M2Ronald ShannonHorsham Blue Star9:26.369:07.46
29:38.00Sam BodoanoPBU15M2Trevor RaggettAldershot, Farnham & District9:38.009:38.00
39:38.44Benjamin HarrisonPBU15M2Guy HoldenHerne Hill9:38.449:38.44
49:41.75Jack GemmellPBU15M2Andrew KennardWalton9:41.759:28.51
59:41.76Oliver EmmentPBU15M1Andrew KennardWalton9:41.769:01.60
69:43.12Ross HurstPBU15M2Andrew KennardWalton9:43.129:29.99
79:43.20Rudi MorrellPBU15M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:43.209:41.75
89:56.42Ethan Scott U15M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District9:38.259:14.45
910:06.48Liam StonePBU15M2Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:00.448:39.87
1010:56.34Alistair PlattPBU15M2 Guildford & Godalming10:56.3410:56.34
1111:29.05David Aisa MillerSBU15M1James McDonaldHerne Hill11:29.0510:03.3
3000 SW (13 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:07.31Yasmin GoaterPBSENW  Highgate9:58.269:40.02
210:31.16Fiona de Mauny V35W  Herne Hill10:08.6110:08.61
310:51.88Stacy WheatPBSENW  Herne Hill/Clapham Chasers10:51.8810:51.88
411:13.31Diana NormanSBV40W Julia MachinEpsom & Ewell/Southern Counties Vets11:13.3111:02.34
3000 U20W (13 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
111:03.03Ruby Wyles U20W1Liz NuttallGuildford & Godalming10:52.2910:21.17
211:35.42Jessica Moore U20W1 Croydon11:28.211:21.69
3000 U17W (13 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:24.59Dominique Corradi U17W2Maureen HancockSutton & District10:13.3910:10.67
210:34.18Emiko SalviPBU17W1David MillsReigate Priory10:26.8210:26.82
310:40.60Martha CollingsSBU17W1Barbara RodriguezWoking10:39.319:52.16
410:49.99Charlotte Vaughan U17W2Andrew KennardWalton10:40.2510:28.76
510:54.16Katie ClutterbuckPBU17W1Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow10:54.1610:16.91
610:56.33Ciara MulvihillPBU17W2Barbara RodriguezWoking10:56.3310:56.33
711:00.18Susannah HirstPBU17W1James McDonaldHerne Hill/Wiltshire Schs11:00.1811:00.18