BMC Regional Races External Results
Leeds
30 Apr 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.40Max Burgin U17MBrian BurginHalifax1:47.361:45.36
21:52.00Alex Botterill U20MAndrew HendersonCity of York/Blackheath & Bromley1:47.951:47.72
31:54.13Josh AllenSBU20MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)1:50.291:49.85
41:54.41James HaberghamSBU23MAndrew HendersonHalifax/Leeds Beckett Uni/Blackheath & Bromley1:51.581:51.58
51:55.13Matthew HarrisSBU23MMichael SolomonRossendale/Leeds Beckett Uni1:52.121:52.12
61:55.74James McCrae U23MBud BaldaroNene Valley/Birmingham Uni1:52.551:52.55
71:56.55Daniel LawtonPBU23MAndrew HendersonTrafford/Leeds Beckett Uni1:55.291:55.29
81:57.33Dominic Brown SENMMark HookwayTonbridge/Sheffield Uni1:54.021:50.45
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.91Callum SimpsonPBU23M City of York/York Uni1:54.771:54.77
21:58.33Henry JohnsonPBU17MLynn CooperHoughton Harriers1:54.81:52.19
31:58.47Mark BostockPBU20MChristopher Neil MitchellWakefield1:56.571:53.75
41:59.94Philip Winkler U23MMike BatemanMorpeth/Leeds Beckett Uni1:56.561:56.56
52:00.42Scott ArmstrongSBU20MJulie ColebyDurham/Durham Uni1:57.811:54.05
62:00.79Daniel Richards U23MJane FarrierOrion/Leeds Uni1:54.671:54.54
72:00.88Daniel FranksPBU23MJack HoweyWakefield1:55.531:54.45
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.17Adam OrdSBU17MGeorge ReidDurham1:57.621:57.62
22:02.24Sam AkermanSBU17M Leeds City1:59.891:59.45
32:03.37Simon BollandSBSENM Spenborough/Kirklees2:03.372:00.27
42:04.71Daniel PayneSBU17MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)1:57.901:53.91
52:04.74George Mallinson U23MAnnette WealeYeovil/York Uni/Wells City/City of York2:02.11:59.95
62:06.73Mark CageSBSENMIan WilcockCity of York2:06.282:03.81
72:07.21Joseph Clancy U17MAndrew HendersonLeeds City2:04.952:04.95
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:06.54Dean Lonsdale U23M Morpeth2:02.42:02.4
22:07.57Thomas InnesPBU23MChristopher WaughMorpeth2:06.32:06.3
32:07.90William RandallPBU15MJames WardmanRothwell2:02.302:02.30
42:08.64James AskewSBU20MAlana GillBingley2:08.642:06.24
52:08.73Ben SmithPBU17MRichard MasseyMansfield2:03.911:59.17
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:11.72Bethan Morley U17WAndrew HendersonIlkley2:09.792:08.28
22:13.10India PentlandPBU17WDavid LowesDarlington H2:11.032:08.19
32:16.81Benjamin JohnsonPBU15MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)2:12.692:11.28
42:18.40Isabel CastelowSBU17WBrian BurginHalifax2:15.702:15.64
52:18.50Eleanor Curran U23WMichael ThompsonSheffield & Dearne/Leeds Beckett Uni2:17.702:14.73
62:18.95Becky WilkinsonSBSENW City of York2:15.222:15.22
72:19.53Jack SeeneyPBU17M Houghton Harriers2:16.252:16.25
82:22.68Abbey BrookeSBU17W Wakefield2:22.682:18.43
102:22.82Taylor Hammond U20WDarren MiddletonBarnsley AC/Sheffield Hallam Uni2:19.352:13.50
92:22.90Emily Chong U15WDavid LowesChester-le-Street2:19.812:18.43
800m F (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:20.29Helen WarburtonPBSENWColin HaggieGosforth/Leeds Beckett Uni2:20.292:20.29
22:20.47Zoe HunterSBU15WEdward GregorczykLeeds City2:14.622:14.62
32:21.37Keira Brady-JonesSBU15WJohn CrossWESPA/Wirral2:17.782:11.64
42:22.99Emily PlimmerSBU15W Wakefield2:22.992:18.55
52:23.37Lucy ScothernPBU15WDavid LowesChester-le-Street2:20.42:13.9
62:25.55Rhiannon Hedley U15WMike BatemanMorpeth2:21.022:20.99
72:29.71Suzanne BrookeSBU15W Wakefield2:24.382:22.6
82:29.99Ellie Phillips U17WDavid LowesDarlington H2:21.682:21.68
92:40.03Katie LowePBU15WMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)2:40.032:28.76