BMC Regional Races External Results
Eltham
23 May 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:55.92Andrew FyfePBSENMCharlie DickinsonBelgrave3:55.923:55.92
23:56.25Oliver LillPBU17MSteve ReynoldsBasildon3:56.253:56.25
33:57.28Cameron PayasPBU23MMark HookwayTonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibralt3:57.283:57.28
43:58.40Elliot DeePBU20M Bedford & County3:58.403:58.40
53:58.96Stephen StrangePBSENMSteve ReynoldsBasildon3:57.43:57.4
63:59.59Oliver BrightPBU17MNigel StickingsBlackheath & Bromley3:57.653:57.65
74:02.32Alec FinchSBSENM Thurrock/Loughborough Students4:01.563:56.36
84:05.89Marshall SmithSBU20MStella BanduAshford AC4:04.724:03.50
94:05.96Jack WoodsSBU23M Crawley4:05.963:59.79
104:06.35Oliver PriorPBU20MStella BanduAshford AC4:06.354:06.35
114:10.13Charlie BrisleyPBU17MJames McNeillInvicta East Kent4:04.054:04.05
124:16.75Chris ThomasSBSENM Thames Valley4:16.754:07.13
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.96Cameron MacraePBU17MPeter MullervyInvicta East Kent3:58.233:58.23
24:03.77Aaron SamuelPBU17M Ilford4:01.344:01.34
34:04.11Isaac BrownPBU20MSteve ReynoldsBasildon/Essex Schs4:04.114:04.11
44:06.43Ted HigginsPBU17MDenise PeeneyBexley4:06.434:06.43
54:06.61Lewis MillsPBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley4:06.614:06.61
64:07.44OJ ParmenterPBU17M Cambridge & Coleridge4:05.744:05.74
74:10.84Marley GoddenPBU20M Medway & Maidstone4:10.844:10.84
84:12.56Hamish ReillyPBU17MSteve FuryMedway & Maidstone4:12.564:12.56
94:12.97Alex LeggattPBU23MBryan MackayBlackheath & Bromley/Durham Uni4:12.974:12.97
104:20.97Luke MeridewPBU17MMartin BrownBasildon4:20.974:20.97
114:24.18Jalen Pople U15M Bexley4:21.714:21.71
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:29.46Georgie GrgecPBSENW Herne Hill/New Zealand4:26.714:26.71
24:33.38Yasmin AustridgePBU20WNigel StickingsBlackheath & Bromley4:33.384:33.38
34:35.63Morgan SquibbSBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley4:33.064:33.06
44:36.09Elsa PalmerPBU20W Dorking & Mole Valley4:36.094:36.09
54:40.02Ellie DolbyPBU15WJay GalleyBlackheath & Bromley4:40.024:40.02
64:45.26Saffron MooreSBU17WAlex BuddCity of Portsmouth4:45.264:40.91
74:48.64Emiko SalviPBU17WDavid MillsReigate Priory4:48.644:48.64
84:50.12Anna WestonSBU23WJames RobertsInvicta East Kent/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnha4:48.144:48.14
94:55.60Phoebe BowenPBU15WJames McDonaldHerne Hill4:46.444:46.44
104:55.88Matilda Stevens-CoxPBU15WJames McDonaldHerne Hill4:53.974:53.97
114:58.59Ailbhe Barnes U15WMark NewellCambridge H4:52.314:52.31
125:00.26Clare Elms V50W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans4:47.154:31.87
135:00.80Lucy Elms U20W Blackheath & Bromley4:57.584:57.58
145:08.75Hannah Clark U15WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:03.175:03.17
155:09.33Lucy Marlow SENW Cambridge H/Achilles5:01.374:33.45
165:28.24Ruby Wyles U20WLiz NuttallGuildford & Godalming5:12.95:12.9