SSAA Scottish Schools Championships External Results
Grangemouth
8-9 Jun 18

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U20M (8 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:14.19Lorn WebsterSBU20M1 Garscube4:14.194:10.83
24:14.79Joe Arnaud U20M2 Inverness4:03.394:03.39
34:15.39James Gillon U20M1Patrick KellyLaw4:05.954:01.15
44:16.03Nikolai Gajic U20M2Dudley WalkerGiffnock North4:01.723:58.22
54:18.73Alex Johnston U20M1Steven DoigPitreavie3:57.983:57.98
64:19.91Andrew MacAngus U20M1Andy YoungKilbarchan4:03.233:58.75
74:20.97Stephen Addison U20M1John O'HaraCorstorphine4:06.264:06.07
84:20.98Nicholas Tierney U20M1 Aberdeen4:14.194:14.19
1500 U17M (8 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:11.23Christopher McLewSBU17M2 Cambuslang4:11.234:02.93
24:14.23Ben SandilandsPBU17M1Steven DoigFife4:12.414:08.54
34:15.89Gavin MckayPBU17M2 Kilbarchan4:15.464:15.46
44:17.84Tom IrelandSBU17M2 Edinburgh AC4:13.944:11.10
54:19.41Hugh MorrowPBU17M1Sandy CameronEdinburgh AC4:13.264:08.41
64:21.58Lewis Dow U17M1Derek EastonCentral4:12.084:08.64
74:23.18Ethan Carolan U17M1Dudley WalkerGiffnock North4:15.704:15.70
84:28.42David McNair U17M2 Kilbarchan4:23.744:15.98
94:33.59Murphy HandPBU17M2 Garscube/Scottish Schs4:22.924:22.92
104:36.52Alastair Marshall U17M1 Livingston4:19.254:05.75
114:40.86Joe Donnelly U17M2 Team East Lothian4:25.054:24.95
124:43.84James Connelly U17M1 Garscube4:23.724:23.72
1500 U17M h1 (8 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:21.80Christopher McLewSBU17M2 Cambuslang4:11.234:02.93
24:24.79Hugh Morrow U17M1Sandy CameronEdinburgh AC4:13.264:08.41
34:24.89Gavin MckaySBU17M2 Kilbarchan4:15.464:15.46
44:25.05Joe DonnellySBU17M2 Team East Lothian4:25.054:24.95
54:25.08Alastair Marshall U17M1 Livingston4:19.254:05.75
64:28.81Thomas RossPBU17M2John O'HaraCorstorphine4:28.814:11.51
74:28.96Calum LittlePBU17M1 Falkirk4:28.964:12.89
84:33.13Peter Scott U17M1Steven DoigFife4:18.024:18.02
-DNFDavid Morrison U17M1 Stornoway4:46.854:35.03
1500 U17M h2 (8 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:20.28Tom Ireland U17M2 Edinburgh AC4:13.944:11.10
24:20.32Ben Sandilands U17M1Steven DoigFife4:12.414:08.54
34:20.95Lewis Dow U17M1Derek EastonCentral4:12.084:08.64
44:21.49Ethan Carolan U17M1Dudley WalkerGiffnock North4:15.704:15.70
54:22.92Murphy HandPBU17M2 Garscube/Scottish Schs4:22.924:22.92
64:23.74David McNairSBU17M2 Kilbarchan4:23.744:15.98
74:24.66James ConnellyPBU17M1 Garscube4:23.724:23.72
84:25.52Ben NicholPBU17M2Janice HendrieInverclyde4:25.174:12.56
94:26.85Ritchie GardinerPBU17M1 Scottish Schs4:26.854:22.12
104:27.33Andrew RobertsonPBU17M2Dudley WalkerGiffnock North4:26.844:26.84
114:36.95Ross MacMillanPBU17M1 Aberdeen4:32.524:32.52
124:41.64Robaidh Whyte U17M  Scotland/Glasgow Gaelic School  
134:52.23Lewis Elliot U17M2 Shettleston/Glasgow Sch of Sport4:24.544:24.54
1500 U20W (8 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:56.03Sarah Calvert U20W1 Livingston4:27.744:25.95
24:56.30Eloise Walker U20W1John LeesEdinburgh AC4:23.174:23.17
35:00.88Sarah Tait U20W1Linda SmithLasswade4:43.654:36.64
45:09.21Fiona DaviesPBU20W2 Central5:09.215:05.90
55:24.33Emily Crusher U20W1Dudley WalkerGiffnock North5:11.614:48.56
1500 U17W (8 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:45.15Isla Calvert U17W1 Livingston4:35.794:31.10
24:47.29Daisy Cumming U17W1 Dunfermline Track & Field4:38.944:38.94
34:49.56Georgia Ledingham U17W1David ArnottCorstorphine4:37.874:30.73
44:49.70Alice Goodall U17W2John LeesEdinburgh AC4:35.034:35.03
54:53.70Francesca DavidsonSBU17W1 Giffnock North4:45.264:45.26
64:54.89Alisha SivellSBU17W1Arthur SmithKilbarchan4:53.334:53.33
74:57.86Jill Carswell U17W1 Giffnock North4:53.624:53.62
84:58.51Emma Frew U17W2Alan SprangAyr Seaforth4:48.884:46.27
94:59.84Jojo LittlefieldSBU17W1 Victoria Park City of Glasgow4:59.844:57.41
105:04.29Libby SutherlandPBU17W2 Kilbarchan5:03.535:03.53
115:05.43Bea Winkler U17W2Enid JohnstoneEdinburgh AC5:03.555:01.5
125:09.33Emma ChamberlainSBU17W1Dudley WalkerGiffnock North5:07.815:04.42
135:09.35Susie McLaughlin U17W1 Cambuslang5:05.165:05.16
145:11.64Shannon BrownSBU17W1 Banchory Stonehaven5:11.645:10.1
155:20.28Hannah LittleSBU17W1 Edinburgh AC5:20.284:57.1
165:25.24Charlotte Morrison U17W1 Moorfoot5:22.595:12.6
175:27.00Hannah PatonSBU17W2 Kirkintilloch5:27.005:08.52