ESAA South East Schools' Combined Events & Race Walk Championships External Results
Ashford
23-24 Jun 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U20M (24 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
D4:54.8David FullbrookPBU20M1Lewis ChurchTonbridge4:52.154:52.15
D4:56.5Douglas Noel U20M1Jacob BurtonInvicta East Kent4:54.594:51.46
D4:57.5Joey Harrison U20M2Lee GrintStevenage & North Herts4:41.144:41.14
D4:58.2Malachi Gair U20M2 Basingstoke & Mid Hants4:45.364:45.36
D5:00.2Leonid ChashchinPBU20M2Stephen David LottHarlow AC/Enfield & Haringey4:54.734:54.73
D5:07.4Benjamin TaylorSBU20M2Kim WeirSt. Mary's Richmond5:07.44:47.59
D5:12.4Charlie ButtonSBU20M2Janice BartlettIsle of Wight5:12.45:00.8
D5:19.9George BlakeSBU20M2Steven MundayMedway & Maidstone5:19.94:41.96
D5:25.2Rafe ScottSBU20M2 Guildford & Godalming5:25.24:52.2
D5:28.0Oscar JoppSBU20M2Norma HarrisStevenage & North Herts5:28.05:16.70
D5:35.7Liam HennessySBU20M1Sue KeenEastbourne5:35.75:33.23
D5:41.8James Davis U20M2 Shaftesbury Barnet5:22.025:06.09
1500 U17M (24 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
O4:32.7Ben BlakePBU17M2Steven MundayMedway & Maidstone4:32.74:32.7
O4:32.8Adam CoatesPBU17M2Diana NormanEpsom & Ewell4:32.84:32.8
O4:36.5Freddie ReillySBU17M2Norma HarrisStevenage & North Herts4:36.54:33.98
O4:41.1Memphis AyoadePBU17M1Anthony MayhewHerne Hill4:41.14:41.1
O4:41.9Stuart BladonSBU17M2Ian GrantTeam Kennet4:41.94:29.74
O4:43.7George SeeryPBU17M1 Thanet AC4:43.74:43.7
O4:44.9Callum GregsonPBU17M1Andrew FisherSouthampton4:44.94:44.9
O4:52.6Reuben LangdonPBU17M2 Newbury4:52.64:52.6
O4:54.5Pedro GleadallPBU17M2Neil GleadallBlackheath & Bromley4:51.524:51.52
O4:55.1Joshua RoachePBU17M2Lee GrintStevenage & North Herts/Hertfordshire Schs4:55.14:55.1
O4:58.0Bradley JenveyPBU17M1David CallawaySouthampton4:56.844:56.84
O5:01.8William JarvisPBU17M2 Watford/Harrow5:01.85:01.8
O5:02.2Joel EvansPBU17M1Norma HarrisStevenage & North Herts5:02.25:02.2
O5:04.3Oliver ThatcherPBU17M1Andrew FisherSouthampton5:04.35:04.3
O5:05.3Adam BoothPBU17M2David LittlePoole AC5:05.35:05.3
O5:17.1George HopkinsPBU17M1Nick PhippsWoking5:12.95:12.9
O5:20.6Philip KastnerPBU17M2Adrian HemeryWalton5:20.65:20.6
O5:20.7Samuel RimmerPBU17M2 Bracknell AC5:20.75:20.7
O5:31.8Luke MellorPBU17M1Jacob BurtonInvicta East Kent5:31.85:31.8
O5:45.0Harrison Thorne U17M2Carol JacksonSlough Junior/Blackheath & Bromley5:32.75:24.29
ODNSJesper Hartikainene U17M1 Middlesex Schs5:29.755:29.75