North Midlands League External Results
Heanor
1 Dec 18
2KXC 3KXC 5KXC 6KXC 10KXC 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2 3
 
2KXC U11M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 6:34Seamus ConlonU13M14 Wreake & Soar Valley
2 6:45Charlie AtkinsU11M10 Daventry
3 6:49Alex CurrieU11M11 Matlock
4 6:50Jacob JonesU11M11 Matlock
5 6:57Joshua WilesU13M  Peterborough
6 6:58Jacob Godawa-EdugeU11M  OWLS
7 6:58Thomas BroadleyU13M12 Grantham AC
8 6:59William CroftU11M10 Matlock
9 7:00Harry CampionU13M  Owls Leicester
10 7:05Luke BradburyU13M  Derby
11 7:08Jack CreminU13M  Derby
12 7:11Jack ReichowU11M  OWLS
13 7:13Adam HursthouseU11M11 Mansfield
14 7:14Oscar NewboultU13M  Derby
15 7:16Connor DuffinU11M10 Heanor
16 7:17Nathaniel CliffordU13M  Nene Valley
17 7:19Joe YoungU11M  Heanor RC
18 7:22Ed OrchardU11M  OWLS
19 7:23Tom HughesU11M  Nene Valley
20 7:24Lucas OakleyU11M  Nene Valley
21 7:24Noah FellU11M11 Nene Valley
22 7:26Rhys BuswellU11M  Nene Valley
23 7:29Spencer PhillipsU11M  OWLS
24 7:36James ChiltonU11M  Kettering Town Harriers
25 7:38Oscar BlakeU11M10 Heanor
26 7:39Dan RobertsU11M  Nene Valley
27 7:43Evan WillisU13M  Kettering
28 7:46Joshua BaileyU11M10 Amber Valley & Erewash
29 7:47Seb TonksU11M  Absolute Tri
30 7:55Edzus LindeU13M  Owls Leicester
31 7:57Max HoultonU11M10 Amber Valley & Erewash
32 8:04Finley BrookerU11M10 Kettering
33 8:11Marcus SouthwellU11M  Harborough
34 8:23Fraser BooleU11M11 Nene Valley
35 8:27Sam PageU11M  OWLS
36 8:42Daniel WicksU11M  OWLS
37 8:51Daniel SnepseU11M  OWLS
38 8:54Isaac WicksU11M  OWLS
39 9:13Henry LoweU13M  Derby
2KXC U11W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 6:41Iris ClarkeU13W12 Sutton-in-Ashfield
2 6:52Evie HemmingsU11W9 Nene Valley
3 6:58Caitlin McCarneyU11W11 Burton
4 7:11Amy AldridgeU11W11Robert GriffithsSaffron AC
5 7:17Alexandra BraidU13W  Nene Valley
6 7:22Lola GachesU13W  Peterborough
7 7:23Matilda HerriesU11W  4 Life Tri Club
8 7:36Pheobe TilsleyU11W  Amber Valley EAC
9 7:49Faith PerkinsU13W  Peterborough
10 7:50Amelia ArbonU11W10 Mansfield
11 7:52Georgia BelbinU11W  Matlock AC
12 7:55Ruby WrightU11W  Nene Valley
13 8:02Molly HammondU11W11 Derby
14 8:06Jess ParkerU13W  Owls Leicester
15 8:07Ella BakerU11W  Heanor RC
16 8:08Amy RandleU11W11 Derby
17 8:11Kira WestU13W  Derby
18 8:24Roxy JamiesonU11W  Derby
19 8:34Lucy Eve LynasU11W10 Heanor
20 8:42Ffion PerkinsU11W  Peterborough
21 8:49Aisha RedheadU13W13 Harborough
22 9:32Marwa AbdelguerfiU11W  OWLS
23 9:35Safia AbdelguerfiU11W  OWLS
24 9:54Jamie SpilaneU11W  OWLS
 
3KXC U13M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 13:29Theo SimpsonU13M2Martyn GibbonsNotts
2 13:47Jasper AdamsonU13M2 Absolute Triathlon Club - Worcester/Absolute Triat
3 13:51Joe MatthewsU13M  Desford Striders
4 13:52Thomas BavinU13M3 Rushcliffe
5 14:12Adam BoydellU13M3 Rushcliffe
6 14:16Harry RainbowU13M  Owls Leicester
7 14:19Ryan ButlerU13M1 Saffron AC
8 14:22Lewis WilesU13M2 Peterborough
9 14:29Keiran AshmanU13M3 Charnwood
10 14:29Archie WinsonU13M2 Heanor
11 14:41Stanley UnknownU13M  Derby
12 14:42Thomas EasonU13M2 Amber Valley & Erewash
13 14:42Owen JamesU13M2 Bourne
14 14:46Oscar WysynskiU13M  Rushcliffe AC
15 14:52Thomas UnknownU13M  Derby
16 15:18Owen LynasU13M1 Heanor
17 15:22Ewan BushfieldU13M  Amber Valley EAC
18 15:26Dylan IzzetU13M2 Saffron AC
19 15:43Felix BowlingU13M2 Nene Valley
20 16:05Freddie KugelmannU13M3 Burton
21 16:15George StockU13M2 Derby
22 16:28Edward LindellU13M  Nene Valley
23 16:29Thomas KaulU13M1 Amber Valley & Erewash
24 16:31Matthew ForemanU13M2 Matlock
25 16:36Dennis CundyU13M2 Derby
26 16:40Toby HedgesU13M2 Burton
27 16:49Joshua PeggU13M1 Saffron AC
28 17:11Tom LegoodU13M  Heanor RC
29 17:41Fin DixeyU13M1 Desford
30 18:23Callum FraserU13M1 Desford
31 18:30Nathan MugatiU13M  OWLS
32 18:38Charlie CottonU13M2 Heanor
33 19:38Todd BlissettU13M2 Burton
3KXC U15W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 13:41Lizzy EdgeU15W2 Rushcliffe
2 13:48Jessamine HughesU15W1Martyn GibbonsNotts
3 13:54Amelia ChrispinU15W1 Newark AC
4 14:04Madeleine MayesU15W1Bill BoydCorby
5 14:19Poppy MeadU15W1 Derby
6 14:27India BarwellU15W1Roy FreemanLincoln Wellington
7 14:47Valentina CostaU15W2 Derby
8 14:55Jasmine GrevesonU15W2 Chesterfield
9 15:08Imogen EdwardsU15W2 Rushcliffe
10 15:09Ellie RainbowU15W2 Nene Valley
11 15:10Chelsie BoleU15W1 Nene Valley
12 15:14Megan EmertonU15W2 Derby
13 15:23Evie JonesU15W2 Derby
14 15:27Amelia CorkeU15W1 Matlock
15 15:30McKenzie Smith-ByrneU15W1 Saffron AC
16 15:46Izzy VinterU15W  Lincoln Wellington AC
17 15:49Lottie HemmingsU15W1Russell ProsserNene Valley
18 15:54Lillie Jefferies-WilliamsU15W  Derby AC
19 16:01Lauren FordU15W2 Burton
20 16:08Josie KnightU15W1 Nene Valley
21 16:09Amy RouseU15W1 Derby
22 16:12Harriet JonesU15W1 Rushcliffe/Absolute Triathlon Club - East Midlands
23 16:27A BriggsU15W  Notts AC
24 16:48Kiera KingU15W1 Rushcliffe
25 16:52Jessica KaulU15W1 Amber Valley & Erewash
26 16:57Emma WilkinsU15W1 Heanor
27 17:15Erin TreacyU15W2Bill BoydCorby
28 17:26Alice BaileyU15W  Nene Valley
29 17:29Ruby ConnellU15W1 Notts
30 17:34Francesca HowettU15W2 Amber Valley & Erewash
31 18:21Amy BurrowsU15W2 Derby
32 19:14Abbie WoolleyU15W  Sutton Harriers
33 19:24Alexa BooleU15W1 Nene Valley
34 19:35Lily TruemanU15W2 Burton
3KXC U13W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 14:04Paige BarkerU13W3 Burton
2 14:20Sarah BourneU13W3 Derby
3 14:31Freya LesterU13W1 Matlock
4 14:52R ChallendorU13W  Notts AC
5 14:59Magdalena GanchevaU13W1 Kettering
6 15:04Molly EmertonU13W2 Derby
7 15:08Eve RowleyU13W3Robert GriffithsSaffron AC
8 15:10Matilda McGrathU13W1 Saffron AC
9 15:16Grace-Rose WaltersU13W  Desford Striders
10 15:18Kate PomerleauU13W1 Daventry
11 15:19Mya AcharyaU13W1 Saffron AC
12 15:20Olivia AllenU13W2 Matlock/Chesterfield
13 15:21Zennor CoombsU13W2Bill BoydCorby
14 15:38Natasha McBrideU13W2 Lincoln Wellington
15 15:44Caitlin McCloyU13W1 Matlock
16 15:49Elsie JacksonU13W1 Derby
17 15:54Martha SeargentU13W2 Amber Valley & Erewash
18 16:09Carmen JacksonU13W2 Amber Valley & Erewash
19 16:20Issy RouseU13W  Derby
20 16:25Isla Fullock HinesU13W  Nene Valley
21 16:30Jasmine EllisU13W1 Amber Valley & Erewash
22 16:31Holly LynasU13W1 Heanor
23 16:56Millie ClarkeU13W2 Burton
24 16:58Amber WilkinsU13W2 Heanor
25 16:59Imogen PooleU13W1 Desford
26 17:04Pheobe HarrisonU13W  Derby
27 17:12Erin BarwellU13W1Hayley FoxLincoln Wellington
28 17:16Nancy ReadU13W1 Absolute Triathlon Club - Worcester/Absolute Triat
29 17:29Anna DouglasU13W3 Owls Leicester
30 17:44Daisy BoswellU13W2 Sutton-in-Ashfield
31 18:04Kiera McVammU13W  Nene Valley
32 18:05Josie ClickU13W  Kettering Town Harriers
33 18:47Becki GrayU13W2 Nene Valley
34 20:30Lily Harris U13W  Harborough AC
35 20:48Luize SneptseU13W  OWLS
 
5KXC U15M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 16:47Alex Coleston-ShieldsU15M2 Charnwood
2 17:01Jack DaviesU15M2 Derby
12 17:5Finlay HutchinsonU15M2Martyn GibbonsNotts
3 17:15Idayi JumbeU15M2 Kettering
4 17:17Tom EllisU15M2 Notts/Absolute Triathlon Club - East Midlands
5 17:26Finlay GrantU15M2 Chesterfield
6 17:33Patrick WelshU15M1 Derby
7 17:37Samuel OakleyU15M2 Nene Valley
8 17:39Ed ParryU15M2Kelly BramhaldRushcliffe
9 17:41Corey RoseU15M1 Derby
10 17:44Harry HewittU15M1 Nene Valley
11 17:47Dylan TomaselliU15M2 Nene Valley
13 17:56Adam BarberU15M2 Harborough
14 18:02Ernie CresswellU15M2 Derby
15 18:04Ben SquireU15M2 Rushcliffe
16 18:12Harry DentonU15M2 Grantham AC
17 18:22Samuel HughesU15M2Russell ProsserNene Valley/Lincolnshire Schs
18 18:27Joshua GeddesU15M2 Kettering
19 18:42Harry CockingU15M2 Chesterfield
20 18:46Joshua CluttonU15M2Shane SmithKettering
21 18:49Charlie HasteU15M1 Derby
22 18:51Ryan RauliaU15M2 Kettering
23 18:58Ben StevensonU15M1 Derby
24 19:16Josh McBrideU15M2 Lincoln Wellington
25 19:21Oliver DannU15M2 Amber Valley & Erewash
26 19:23Joe GarnerU15M1 Nene Valley
27 19:29George WilkinsonU15M2 Amber Valley & Erewash
28 19:31Keyon GrevesonU15M1 Chesterfield
29 19:41Lorcan HattonU15M  Derby
30 19:51Thomas SeargentU15M2 Amber Valley & Erewash
31 19:55Dan GalpinU15M1 Bourne
32 20:00Billy WallbankU15M2 Heanor
33 20:04Ben BrookerU15M1 Kettering
34 20:09Joel McGrawU15M2 Amber Valley & Erewash
35 20:15Seth CardewU15M1 Nene Valley
36 20:22Cameron TurnerU15M1 Sutton-in-Ashfield
37 20:30Alex GalpinU15M1 Bourne
38 20:50Robert AylmoreU15M1 Nene Valley
39 21:17Barnaby ReadU15M1 Absolute Triathlon Club - Worcester/Absolute Triat
40 22:04Ethan RobertsU15M1 Derby
41 22:30Drew BirkettU15M1 Derby
5KXC U17W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 18:06Lauren McNeilU17W1Richard MasseyMansfield
2 19:00Molly PeelU17W1 Nene Valley
3 19:04Alice CraneU17W2 Derby
4 19:18Elizabeth WebsterU17W1 Matlock/Chesterfield
5 19:40Louise CockingU17W2 Chesterfield
6 20:00Eilidh MacleanU17W1 Harborough
7 20:15Abigail SimpsonU17W1Martyn GibbonsNotts
8 20:25Lizzie ClappU17W1 Harborough
9 20:28Sosseh BaddieU17W  Derby AC
10 20:43Elin JamesU17W1 Bourne
11 20:59Nancy BrittenU17W1Richard MasseyMansfield
12 21:02Amber ParkU17W2Russell ProsserNene Valley
13 21:25Loren KitchingU17W2 Amber Valley & Erewash
14 21:43Michaela DicksU17W  Matlock
15 21:55Katie TaskerU17W1Russell ProsserNene Valley
16 22:26Bethany WallisU17W1 Harborough
17 23:49Tilly OwensU17W2Stuart ColledgeNewark AC
18 24:29Lauren OwensU17W2Stuart ColledgeNewark AC
19 24:57Sarah MastonU17W2 Rushcliffe
20 27:48Trinity CoombsU17W1Bill BoydCorby
 
6KXC U17M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 21:59Sam MarshU17M1 Heanor
2 22:25Owen WilkinsonU17M1Russell ProsserNene Valley
3 22:31Ewan SpencerU17M2 Chesterfield
4 22:36Oscar CousinsU17M1 Chesterfield
5 22:39Sam AllenU17M  Chesterfield
6 22:48Luca MayesU17M1Bill BoydCorby
7 23:16Tom SpencerU17M1Ian Anthony MenziesChesterfield
8 23:26Ethan BarrU17M2 Derby
9 23:39Jack ShortenU17M1 Burton
10 23:50Lewis BoswellU17M1 Sutton-in-Ashfield
11 23:52Archie RainbowU17M2David ClayNene Valley
12 24:01Jude BushU17M2 Derby
19 24:11Jack FootU17M2 Lincoln Wellington
13 24:12Adam KnightsU17M2 Amber Valley & Erewash
14 24:19Harvey HancockU17M1 Nene Valley
15 24:33Charlie NormanU17M1 Sutton-in-Ashfield
16 24:36M Beech-McPhilbinU17M  Notts AC
17 24:40Matthew William GolderU17M1 Derby
18 25:02Charlie CombeyU17M1 Saffron AC
20 25:15Lucas Wolf-PudneyU17M1 Charnwood
21 25:33Ben RobertsU17M2 Peterborough/Nene Valley
22 26:25Sam GarnerU17M1 Nene Valley
23 26:34Matthew DowlingU17M2 Nene Valley
24 28:10Matt ShipleyU17M  Absolute Tri
Page: 1 2 3