Surrey County Championships External Results
Kingston
11-12 May 19

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:07.17Aaron Enser U20M2 Bracknell AC/Blackheath & Bromley8:58.758:57.80
29:23.59Matthew Clutterbuck U20M2Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow9:10.259:10.25
39:36.33Tom Drayton U20M3 Hercules Wimbledon9:21.159:21.15
49:59.78Ben Gillham U20M1Maureen HancockSutton & District9:55.59:55.5
510:02.31Ben Dibley U20M1 Stragglers9:38.059:38.05
610:19.77Bilal Bentchakal U20M1 Sutton & District9:54.79:45.7
3000 U17M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:04.72Sam MartinPBU17M2Alli CrossmanGuildford & Godalming9:02.769:02.76
29:07.87Matty SmithPBU17M1Ronald ShannonHorsham Blue Star9:07.469:07.46
39:09.02Felix VaughanPBU17M1Guy HoldenSouth London9:03.939:03.93
49:14.94Charlie WagstaffPBU17M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:04.949:04.94
59:15.71Tom JonesPBU17M2 Walton9:03.869:03.86
69:28.86Adam HudsonPBU17M1Maureen HancockSutton & District/Chiltern Church Runners9:28.869:28.86
79:39.22Max DuckworthPBU17M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:39.229:39.22
89:40.10Jacob HarrisonPBU17M1Guy HoldenSouth London9:40.109:40.10
99:43.19Liam StonePBU17M1Trevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:23.979:23.97
109:45.07Benjamin HarrisonSBU17M1Guy HoldenSouth London9:45.079:38.44
119:50.31Ross Hurst U17M1Andrew KennardWalton9:29.999:29.99
129:51.10Henry SmithPBU17M2Diana NormanEpsom & Ewell9:51.109:51.10
139:56.36Raphael Rivero-StevenetPBU17M1 Guildford & Godalming9:29.729:29.72
3000 U15M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:53.09Oliver Emment U15M2Andrew KennardWalton9:47.019:41.76
29:58.60Matthew PickeringPBU15M1Guy HoldenSouth London9:58.609:58.60
310:00.75Rudi Morrell U15M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:41.759:41.75
410:01.73Miles BrownPBU15M2 Holland Sports AC10:01.7310:01.73
510:16.13Felix DeckerPBU15M2 Walton10:16.1310:16.13
610:19.39Miles BrooksPBU15M2 Camberley/Hampshire Schs10:19.3910:19.39
710:20.33Alex BishopPBU15M1Trevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow10:20.3310:20.33
810:21.63Brandan MorrellPBU15M2 South London10:21.6310:21.63
911:03.64Harry BellPBU15M1James McDonaldHerne Hill11:03.6411:03.64
1011:24.11Tobie Dawe U15M1 Camberley11:09.511:09.5
3000 SW (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:27.38Fiona de MaunySBV35W  Herne Hill10:27.3810:08.61
211:15.21Julia Wedmore SENW Mark WhiteHerne Hill10:51.510:36.18
3000 U20W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:09.71Phoebe AndersonPBU20W1Alan HewsonHerne Hill9:59.769:59.76
210:45.17Ruby WylesPBU20W2Liz NuttallGuildford & Godalming10:21.1710:21.17
311:31.20Ciara MulvihillSBU20W1Barbara RodriguezWoking11:24.5610:56.33
3000 U17W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:01.71Martha CollingsPBU17W2 Woking10:01.7110:01.71
210:18.66Ellen Weir U17W1Anne HegvoldHercules Wimbledon/Thames Hare & Hounds10:14.4810:14.48
310:51.53Kathleen MooneyPBU17W1 South London10:51.5310:51.53
411:13.85Emma Wilson U17W1Alan DriverCamberley/Hampshire Schs11:01.910:47.59
511:17.96Della Sakaria U17W1 Guildford & Godalming11:10.9411:10.94
-DNFPippa Roessler U17W1Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:57.089:55.32