BMC Regional Races External Results
Tipton
18 Jun 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:52.46Callum JonesSBSENM Bristol & West/Bristol Uni3:48.513:48.51
23:54.52Kurt TaylorPBSENM Bristol & West3:52.53:52.5
33:54.70Joshua MoodyPBSENMRobert StewartBristol & West3:52.73:52.7
43:55.67Alex CrosslandPBSENMBen NoadHighgate3:55.673:55.67
53:56.91Richard de-CampsSBSENMPaul de-CampsCheltenham3:56.913:55.71
63:59.04Harry WellsSBU20MPaul de-CampsGloucester/Cardiff Uni3:59.043:57.53
73:59.37Finn LydonPBU23MAlison WyethCharnwood/Heriot-Watt Uni/Carnethy3:59.373:59.37
84:01.08Harry DyallPBU20M Wolverhampton & Bilston4:01.084:01.08
94:04.31Ellis Garamszegi U23MColin LancasterWolverhampton & Bilston/Cardiff Uni3:59.573:59.57
104:04.76Charlie DavisPBU23M Blackheath & Bromley/Birmingham Uni4:01.384:01.38
114:07.92Alex JollySBU23MChristopher HazellBirchfield H/Sheffield Hallam Uni4:04.034:04.03
124:08.59Keelan HopewellSBU20MAndrew WebberSolihull & Small Heath4:08.594:01.97
134:08.60Vincent DawsonPBU17M Charnwood4:08.244:08.24
144:10.04Joe ConnorsPBU23MDean MillerYate/Birmingham Uni/Westbury4:04.544:04.54
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:01.11Felix RusbyPBU23M Wells City/Yeovil/Bristol Uni4:01.114:01.11
24:12.34Luke Moses U20MRobert MosesTelford AC4:09.114:09.11
34:12.57Jamie Day U17M Charnwood4:07.24:07.2
44:12.71Sam ManningsPBU17MDean MillerHalesowen4:10.634:10.63
54:12.80Joe Smith SENMDavid PayneTipton4:05.924:05.92
64:13.17Raul Simmons-PerezPBU23M Trent Park/Warwick Uni4:12.84:12.8
74:13.32Max PricePBU17MKeith HoltBirchfield H4:13.324:13.32
84:14.77Alex VelosoPBU17M Solihull & Small Heath4:14.774:14.77
94:17.24Luke IngramSBSENMWayne WalkerOwls Leicester4:17.244:14.88
104:17.32Shaun PinchPBU20M Unattached/Aberdare Valley4:17.324:17.32
114:17.80Daniel SwainPBU20MCatherine MuthBirchfield H4:12.944:12.94
124:38.55Matthew HoggSBU20M Wolverhampton & Bilston4:38.554:25.5
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:20.03Baljeev KandolaPBU23M Leamington4:13.084:13.08
24:24.06William KayPBU17M Mercia Fell/Dudley & Stourbridge4:24.064:24.06
34:26.09Lachlan MacphailPBU20M Halesowen4:26.094:26.09
44:31.08Calvin ScoltockSBV50MYasmine Al-DaftaryBromsgrove & Redditch/Midland Masters4:28.624:27.31
54:31.26Iwan James Smith U17M Aberdare Valley4:30.194:30.19
64:32.02Christopher BurrowsPBSENM BRAT4:25.924:25.92
74:34.16Sebastian ClarkePBU20MPaul de-CampsGloucester4:34.164:34.16
84:35.96Paul JolliffeSBSENM Kings Heath4:35.964:30.97
94:38.83Noah SandlandPBU15M Wolverhampton & Bilston4:38.834:38.83
104:38.89Matthew WilkinsonSBU20M Halesowen4:38.894:30.39
114:47.07Vicky JacksonSBSENWBryan ClintonRun4All4:47.074:46.69
124:47.18Zoe BrickleyPBU20WJohn AbbissWolverhampton & Bilston4:47.184:47.18
134:47.72Daniel LewisPBSENM Tipton4:47.724:47.72
144:53.29Matilda Ashley U17WPaul de-CampsGloucester4:53.04:53.0
154:54.52Bethan DyallPBU17WJohn AbbissWolverhampton & Bilston4:54.524:54.52
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:49.24Cameron Lomax U15M Tipton4:44.284:44.28
24:54.36Nick SeagraveSBV35MRichard CarneyBRAT4:54.364:53.07
34:55.36Amelia HartshornPBU15W Halesowen4:55.364:55.36
44:57.22Lucie Tait-HarrisPBV45WDaniel RobinsonTelford AC/Midland Masters4:56.204:56.20
55:03.44Hayley WintersPBV35WPaul de-CampsGloucester5:03.445:03.44
65:04.98Stuart WhitehousePBV40M Tipton5:04.985:04.98
75:14.54Jade CharltonPBU15WMark FantomTipton5:14.545:14.54
85:15.28Briony Bishop U20WPaul de-CampsGloucester5:05.375:05.37
95:16.52Rosa Shadforth-GroucuttPBU15W Tipton5:16.485:16.48
105:25.76Peter Eckersley V60M BRAT5:22.645:17.44