BMC PB Classic External Results
Street
4 May 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Mens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:56.40Matthew Stonier U20MPeter MullervyInvicta East Kent3:50.423:50.42
23:57.59Samuel Charig U20MAlex BuddCity of Portsmouth3:54.613:54.61
33:58.44Ben ThomasPBU20MNeil ThomasCarmarthen3:58.443:58.44
44:00.10Cameron Macrae U20MPeter MullervyInvicta East Kent3:56.623:56.62
54:01.07Jamie GroseSBSENMDavid AllenPoole AC/Bournemouth/Bournemouth4:01.073:53.05
64:02.94Joe BlacknellPBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:02.884:02.88
74:06.13Abdi Hasan U20MPat GallagherYate/Westbury4:04.04:04.0
84:06.36Oliver SmartPBU17M Tavistock Run Project4:02.894:02.89
94:07.70Robert HoworthSBU20MAdrian CloverTeam Bath/Cardiff Met Uni4:07.704:01.31
104:10.91Ethan PiercePBU20MBryan ClintonSwindon4:09.864:09.86
114:12.20Will Morris U17MDave AmeyLavington Athletics/City of Salisbury4:09.534:09.53
124:12.83Sam Gentry U20M North Somerset4:08.384:06.39
134:15.05Hanad Ahmed U17MIdris HamudHillingdon4:08.114:08.11
Mens 1500m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:09.68Ollie LockPBU17MJulian EmeryNorth Somerset4:09.684:09.68
24:11.83Daniel BaynhamPBU20M Wimborne4:11.834:11.83
34:12.04Joe PonterPBU17MDave LeeTaunton4:03.834:03.83
44:13.45William AitkenPBU17M Barnsley AC/Millfield Sch4:10.234:10.23
54:13.56Spencer SmithPBU20MMichael AdamsNewport4:13.174:13.17
64:14.50Jack LatusPBU17MKevin ButtleSwindon4:09.214:09.21
74:14.88Oscar ParrickPBU17M Invicta East Kent4:14.884:14.88
84:15.43Tom HealPBU17MDave LeeTaunton4:12.744:12.74
94:16.11Liam DaileyPBU20M Stroud4:09.74:09.7
104:16.57Sam PonterPBU17MCharlotte FisherTaunton4:14.644:14.64
114:17.64Josh SmithPBU17MMark PauleyPoole AC4:07.894:07.89
124:19.56Finley BallPBU17MMark BraceNorth Devon4:17.634:17.63
134:28.20Dylan DukesSBU20M Wells City/Yeovil4:28.204:17.20
Mixed 1500m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:19.92Hamish JamesSBU20MMark BraceNorth Devon4:14.584:13.85
24:21.67Seamus RobinsonPBU15M Westbury/Yate4:19.944:19.94
34:21.94Isaac MurrayPBU17MJohn KnowlesCornwall AC4:20.614:20.61
44:23.64Archie CoatesPBU15M Yeovil/Dorset Schs4:14.474:14.47
54:23.70Sam MillsPBU15M Exeter4:21.154:21.15
64:23.70Oliver CappsSBU15M Exeter4:21.294:21.29
74:24.66Luke Hamley U17MRobert LinskillNorth Devon4:15.414:15.41
84:24.83Ollie ThornerSBU20MAlan RichardsonWells City/Yeovil/Millfield Sch4:24.834:22.03
94:26.76Ryan Symington U17M Poole AC4:18.984:18.98
104:28.25William Rabjohns U15MMark PauleyPoole AC4:16.494:16.49
114:29.63Alexandra Brown U20W Herne Hill/Hercules Wimbledon4:27.104:27.10
124:30.03Lukas HarberPBU15MDarren HarberWorthing4:26.24:26.2
134:30.89Charles Davies U17M Wimborne4:29.334:29.33
144:31.13Molly CanhamPBU20W Exeter4:19.714:19.71
154:33.49Luke Birdseye U15MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:25.964:25.96
164:34.08Cameron Walker-Powell U15MSteven PurserCity of Portsmouth4:21.964:21.96
Mixed 1500m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:25.62Owen LythellPBU17MSteve WilliamsAvon Valley4:25.34:25.3
24:27.56Zak HurrellPBSENMSimon PriorWells City4:27.564:27.56
34:32.76Mark RubyPBU15M Poole AC4:32.764:32.76
44:33.69Elise ThornerPBU20W Wells City/Millfield Sch/Yeovil4:33.694:33.69
54:33.72Leon RufflePBU15M Basingstoke & Mid Hants4:33.724:33.72
64:33.73Alexandra MillardPBU20WPeter MullervyInvicta East Kent4:29.584:29.58
74:35.64Joel GreenPBU17MIan KennedyWimborne4:34.14:34.1
84:36.10Charlie HagueSBU13M Exeter4:31.974:31.97
94:36.81Toby WatsonPBU17MSimon PriorWells City/Yeovil4:30.394:30.39
104:37.53Madeleine JohnsonSBU20WBob SmithWimborne4:37.534:34.26
114:41.72Leo StockhamPBU17MSimon PriorWells City4:28.04:28.0
124:41.82Amy Young U17WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:41.324:41.32
Mixed 1500m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:35.29James McKibbin T20/F20 U23MMark BraceNorth Devon4:29.614:29.61
24:38.20Jago BettsPBU20M Millfield Sch4:38.204:38.20
34:38.52Charlie HarrisPBU15M Swansea4:31.834:31.83
44:42.05Charlotte DewarPBU15WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:36.024:36.02
54:42.18Scarlett LivingstonePBU15W Exeter4:37.504:37.50
64:43.05Daniel FisherPBU15MDave LeeTaunton4:41.494:41.49
74:43.51Molly JonesPBU20WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:42.384:42.38
84:43.73William CampbellPBU15MVince StampCity of Portsmouth4:32.04:32.0
94:43.87Olivia McDonald U20WSue GoodeGuildford & Godalming/Worthing4:41.574:41.57
104:44.22Eloisa HarrisPBU17WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:44.224:44.22
114:44.89Nathalie CampPBU15WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:39.194:39.19
124:45.24Hannah Taunton T20/F20PBSENWCharlotte FisherTaunton4:39.964:39.96
134:50.44Daisy DaviesSBU20W Yeovil/Wells City4:50.444:45.79
144:50.83Grace SmithSBU20WWilliam Alan WinterLeicester4:50.834:48.45
154:51.98Saffron Moore U17WAlex BuddCity of Portsmouth4:49.104:40.91
164:55.42Jasmine StoneSBU17WBrian O'HareYeovil/Tiverton4:55.424:48.74
175:17.86Eva HollandSBU17WJames McDonaldHerne Hill/Millfield Sch5:17.864:39.12
Mixed 1500m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:41.49Nathan MarchantPBU20M Bristol & West4:41.494:41.49
24:43.46Caitlin AppsPBU20WBrian O'HareExeter4:43.464:43.46
34:44.17Oliver RawlesPBU17MPaula HineWimborne4:40.64:40.6
44:45.61Jack GunningPBU17MKevin ButtleSwindon4:39.204:39.20
54:46.73Benjamin DewarPBU13MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:42.424:42.42
64:51.38Freya BuglassPBU15W Avon Valley/Run 4 Fitness4:49.94:49.9
74:51.61Rose GarrettSBU17WKabir KempLondon Heathside4:51.34:48.14
84:52.92Vicky Jackson SENW Run4All4:47.074:46.69
94:53.38Rebecca PierceSBSENW Bristol & West/Walton4:53.384:48.69
104:54.65Ashia Wilson U17WMark PauleyPoole AC4:51.274:47.58
114:55.67Jade LittlechildSBU20WMartin RushTeam Bath4:55.674:44.15
124:59.37Hebe HunterSBU15WJames McDonaldHerne Hill/Wimborne4:59.374:51.02
135:06.78Alice SullivanSBU20W Wimborne5:02.64:48.8
145:11.14Holly Wilkinson U17WVince StampCity of Portsmouth5:06.54:46.42
Mixed 1500m G
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:45.98Jack HarveyPBU15MSimon PriorWells City/Yeovil4:39.224:39.22
24:49.65Jay AkbarPBU17M Bristol & West4:49.654:49.65
34:52.06Jack HedderlyPBU15MDave RaganBasingstoke & Mid Hants4:49.194:49.19
44:53.61Lydia AttwellPBU17WChristopher BrownStroud4:53.614:53.61
54:56.40Rachel ClutterbuckPBU15WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:43.314:43.31
64:57.37Nancy BrittenSBU17WRichard MasseyMansfield4:57.374:56.42
74:59.49Sophia Wilson U17W Somerset Schs/Millfield Sch4:57.984:57.98
85:00.25Sophie LomasPBU15WStuart FlackEpsom & Ewell4:59.184:59.18
95:02.99Olivia East U15WClaire EastCity of Portsmouth4:48.914:48.91
105:03.68Poppy PellowSBU17W Wells City/Millfield Sch5:03.684:54.6
115:05.40Iris CourtneySBU15W Wimborne4:58.754:58.75
125:05.91Lizzy IngramSBU17W Yeovil/Wells City5:05.914:54.89
135:10.50Daya Baga U15WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:56.614:56.61
Mixed 1500m H
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:55.83Tomek CzerepinskiPBU15M Bristol & West4:55.834:55.83
24:56.39Eoin O'HalloranPBU15M Bristol & West4:55.44:55.4
34:58.85Jay DunnPBU15M Wimborne4:58.854:58.85
44:59.37Leonardo LiversagePBU15M Basingstoke & Mid Hants4:59.374:59.37
55:00.08Molly ShoreyPBU13W City of Plymouth4:54.504:54.50
65:02.48Benjamin GibbardPBU15MClaire EastCity of Portsmouth4:58.94:58.9
75:03.02Amy NichollsSBU15WPaul OwenBristol & West4:56.34:56.3
85:03.49Ciara MuzioSBU17W Brighton & Hove4:57.204:57.20
95:03.92Isabelle LawPBU15WDave RaganBasingstoke & Mid Hants5:03.925:03.92
105:04.50Ella DaviesPBU15WJohn GriffithsSwansea4:57.94:57.9
115:10.29George Peacock U15M Westbury/Yate5:06.355:04.91
125:13.76Lauren Pickup U15W Millfield Sch5:12.365:11.6
135:15.82Lydia LouwSBU15WIdris HamudHillingdon/Millfield Sch/Ranelagh5:15.825:06.16
145:16.97Grace Tavner U17W Stroud5:08.825:01.06
Mixed 1500m i
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:04.14Kirsten FraserPBU13WLes RaymentBracknell AC4:58.394:58.39
25:05.38Nicholas ThomasPBU13M Basingstoke & Mid Hants5:05.385:05.38
35:06.32Charlotte BrownPBU17WCharlotte FisherTaunton5:06.325:06.32
45:06.89Ishmael BradleyPBU15M Bristol & West5:06.895:06.89
55:11.32Thomas DartonPBU13MPhil LuckerSouth Glos5:11.325:11.32
65:12.11Misha EvansPBU15MDavid BedwellBristol & West5:10.65:10.6
75:15.47Lexie Brown U13W Poole AC5:06.155:06.15
85:17.07Lucy BickertonPBU13W Dorset Schs5:05.945:05.94
95:18.19Mai DaviesPBU15WJohn GriffithsSwansea5:12.825:12.82
105:24.62Finney Coomber U13W City of Portsmouth5:23.725:23.72
115:30.96Daisy WilkinsonSBU15W City of Portsmouth5:24.45:21.53
125:32.03Ayla Tonkin U17WBryan ClintonSwindon5:24.55:24.5
Mixed 1500m j
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:18.65Owen DukesPBU13M Wells City5:18.655:18.65
25:20.79Oliver GreenPBU13M Wimborne5:18.45:18.4
35:21.26Millie RedmanPBU13WJulian EmeryNorth Somerset5:21.265:21.26
45:25.27Birdie PaynePBU15W Wimborne5:22.15:22.1
55:32.58Isabella CoxPBU15W Wimborne5:32.585:32.58
65:39.38Ethan LeAnsteyPBU13M South Glos5:39.385:39.38
75:46.09Thomas Carroll U13M Basingstoke & Mid Hants5:33.55:33.5
85:50.59Henry WatsonPBU13M Westbury/Yate5:32.735:32.73
95:53.30Lucy Acott U15WSimon PriorMendip5:30.325:26.43
106:03.87Malindi NewPBU13W Basingstoke & Mid Hants6:03.876:03.87
116:11.43George Bloomfield U13MMark PauleyPoole AC5:52.845:35.6
126:22.06Ruby Sargeant U15W Wimborne5:53.165:53.16