North Wales Regional Championships External Results
Northop
4 Jan 20
6.25MXC 3.75MXC 2.8MXC 2.2MXC 1.5MXC 1MXC 5MXC 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2
 
6.25MXC SM
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 35:44Ryan DavisSENM  Wrexham
2 36:15Sam BellisSENM  Buckley RC
3136:27Martin GreenV45M David ChalfenNorth Wales RR/Wrexham/Welsh Masters
4 36:46Elliot CoxSENM  Buckley RC
5137:02Lee JonesV50M  Deeside AAC/Welsh Masters
6137:12Clive MorganV40M  Maldwyn
7237:43Joel GomesV40M  Wrexham AC
8137:48Rob FoxV35M  Shrewsbury
9 37:51Shaun HughesSENM  Denbigh
10238:13Jez BrownV45M  Buckley RC
11338:20Stephen SkatesV40M  Prestatyn
12 38:22David WhiteSENM  Buckley RC
13438:29Chris CallaghanV40M  Buckley RC
14338:37Nicholas BrookV45M  Eryri
15438:59Dyfed Whiteside ThomasV45M  Eryri
16 39:07Tim JoySENM  Buckley RC
17539:30Simon RobertsV45M  Buckley RC
18139:44David O WilliamsV55M Marc WoodallGuildford & Godalming/Welsh Masters
19239:48Gary NorgroveV50M  Wrexham
20339:52Geran HughesV50M  GOG Tri/Welsh Masters
21540:24Ryan MorrisonV40M  Cadence Tri
22440:35Craig JonesV50M  Eryri
23 40:39Tony WoodSENM  Denbigh Harriers
24240:42Rob AlexanderV35M  Prestatyn
25241:29Steve RobertsV55M  Handy Cross/Veterans
26541:41Ben BeachellV50M  Eryri
27642:21Iwan EvansV40M  North Wales RR
28742:37Andrew JonesV40M  Wrexham
29642:42Glen PriceV45M  Denbigh
30 42:55Hefin RowlandsSENM  Maldwyn
31343:21Mike RobbinsV55M  Wrexham/Welsh Masters
32643:29Owen ConryV50M  Denbigh
33743:30Garry JonesV45M  Maldwyn
34443:52Vic BelshawV55M  Denbigh
35543:57Gareth DaviesV55M  Maldwyn
36844:20Karl WilliamsV45M  Buckley RC
37744:49Tim HargreavesV50M  Buckley RC
38945:06Stuart CulverhouseV45M  North Wales RR
39845:29Ian MulliganV50M  Colwyn Bay/Stockport/Cybi
401045:41Stephen HaimesV45M  Prestatyn RC
41345:54Karl MorrisV35M  North Wales RR
42845:59Ben HudsonV40M  North Wales RR
431146:02James RogersV45M  Prestatyn
44646:31Stephen WeedmanV55M  Prestatyn
45747:07Ian BaylissV55M  Buckley RC
461248:25Stuart BrownV45M  Deeside AAC
47949:27Martin WittyV50M Neil DunnDeestriders RC
48949:55Kevin JonesV40M  Maldwyn
491050:32Ian TaylorV50M  Colwyn Bay AC
501151:38Ifan JonesV50M  Maldwyn
511252:14Jon EvansV50M  North Wales RR
521354:47Steven BrownV45M  Prestatyn
 
3.75MXC U17M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 19:27Jack DaviesU17M1 Derby
2 20:21Bryn WoodallU17M2 Colwyn Bay
3 20:34Huw JonesU17M1John MessumDeeside AAC
4 21:00Tyler CartlidgeU17M1 Deeside AAC
5 21:15James SmithU17M  Gog Triathlon Club
6 21:30Matthew AnthonyU17M1 Deeside AAC
7 22:24Edward WoodheadU17M1 Deeside AAC
8 23:31Cameron LawrenceU17M2Stephen LivettMenai
9 25:08Kai WalshU17M2 Wrexham
 
2.8MXC U15M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 14:39Math ThomasU15M2Stephen LivettMenai
2 14:56Aled BreezeU15M1 Maldwyn
3 14:57Deri McCluskeyU15M  Maldwyn Harriers
4 15:27Tudur Harper LloydU15M1Stephen LivettMenai
5 15:59Callum MorganU15M1 Maldwyn
6 16:47Ollie JonesU15M  Maldwyn Harriers
7 16:48Oliver JonesU15M2 Deeside AAC
8 17:39Harvey DavisU15M1 Wrexham
 
2.2MXC U13M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 13:53Jacob WelshU13M2 Deeside AAC
2 14:19Oliver HarrisonU13M3 Deeside AAC
3 14:20William BaileyU13M1 Menai
4 14:54Thomas MolloyU13M2 Deeside AAC
5 15:06Hayden MeyersU13M1 Colwyn Bay
6 15:07Harvey MeyersU13M1 Colwyn Bay
7 15:26William PritchardU13M2 Deeside AAC
8 15:42Iestyn EvansU13M1 Colwyn Bay
9 15:50Ethan HorobinU13M1 Maldwyn
10 16:02Connor DeanU13M1 Colwyn Bay
11 16:11Morgan FlavellU13M1 Colwyn Bay
12 16:57Max GrundyU13M2 Colwyn Bay
13 17:25Oliver EvansU13M  Connah's Quay HS
14 19:25Samuel LloydU13M2 Maldwyn
15 19:43Jack JonesU13M  Deeside AAC
16 NTTed ConryU13M  Ysgol Brynhyfryd
17 NTLouis CooperU13M1 Colwyn Bay
18 NTNikola MalinovU13M1 Menai
 
1.5MXC U11M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 10:46Alfie EvansU11M11 Deeside AAC
2 11:12Toby LemonU11M11 Deeside AAC
3 11:25Ewan LeonardU11M11 Colwyn Bay
4 11:35Elliot CleggU11M11 Colwyn Bay
5 11:57Cole RandlesU11M  Ysgol Bryn Coch
6 12:01Oliver BirchU11M  Prestatyn RC
7 12:09Isaac WalkerU13M12 Deeside AAC
8 12:10Alfie ShilandU11M  Ysgol Pant y Rhedyn
9 12:17Joshua EvansU11M  Wrexham AC
10 12:46Owen EvansU11M  Deeside AAC
11 13:00Osian StaceyU11M11 Deeside AAC
12 13:17Gethin Owen BrownU11M11 Deeside AAC
13 13:18James PritchardU13M12 Deeside AAC
14 13:23Ynyr Harper LloydU11M11 Menai
15 13:25Harrison LeonardU11M  Colwyn Bay AC
16 13:31Corey HollandU11M  Ewloe Green CP
17 13:38Dyfan RobertsU11M11 Deeside AAC
18 13:39Owain WilliamsU11M11 Menai
19 13:45Matthew JonesU11M  Ewloe Green CP
20 13:49Jack OrdU11M10 Deeside AAC
21 13:51Finley JaggardU11M  Ysgol Bro Fammau
22 13:56George EstepU11M11 Menai
23 13:59Aiden Lee FontU11M  Ysgol Bryn Coch
24 14:55Oliver SlackU11M11 Deeside AAC
25 15:11Logan RobertsU11M  Ewloe Green CP
26 15:13Leo CleggU11M  Ysgol Llandulas
27 15:15Elis MartinU11M11 Deeside AAC
28 15:50Gethin BennionU11M  Ysgol Bryn Coch
29 16:05Oliver PhillipsU11M  Ewloe Green CP
30 17:33Zyrus JonesU11M  Ewloe Green CP
31 17:38Logan Lee SmithU11M  Ewloe Green CP
32 17:55Oliver ParryU11M  Ewloe Green CP
33 18:08Archie MorrisU11M  Ewloe Green CP
34 19:34Daniel HarrisonU11M  Ysgol y Waun
35 19:55Fin ZabinskiU11M  Ewloe Green CP
36 19:56Brandon NewellU11M  Ewloe Green CP
37 20:04Will BootheU11M  Ysgol y Waun
38 20:11Archie ReesU11M  Ysgol Bryn Coch
39 20:12Harvey LittlejohnU11M  Ysgol Bryn Coch
3.75MXC M65
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1127:10Fred JonesV65M1 Denbigh
2228:10Colin HuntV65M  Wrexham Tri Club
3128:29Emyr DaviesV75M  Rhedyr Hebog
4329:31Chris BaldwinV65M1 Denbigh/Welsh Masters
5429:38Donald HaleV65M3 North Wales RR/Welsh Masters
6131:15Phil WalkerV70M6 Wrexham
7533:03Jeffrey JonesV65M4 Denbigh
8135:32Roger Harrison-JonesV80M18 Prestatyn
9235:52Jack ThomasV75M14 Buckley RC
10238:00Stephen HatfieldV70M  Prestatyn RC
11242:17John TippingV80M16 Wrexham
3.75MXC SW
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1122:54Martha OwenU20W Bill FosterDeeside AAC/Loughborough Students
2123:03Gemma MooreV35W  Eryri
3 23:08Amie BagnallSENW Mike RobbinsPrestatyn/Wrexham
4124:04Andrea RowlandsV45W  Eryri
5224:19Bethan DaviesU20W  Colwyn Bay
6 24:47Rhiannon KaminkU23W  Colwyn Bay/Aberystwyth Uni
7224:56Rhian PierceV35W  Eryri/Denbigh
8 25:14Jennifer RambaldiSENW  Buckley RC
9125:33Ceri CookV50W  Buckley RC
10225:39Carla GreenV45W  North Wales RR
11 25:48Emma LewisSENW  Maldwyn
12125:56Julie OwensV40W  Abergele Harriers
13326:19Tammy Lewis-JonesV45W Andrew WallingEryri
14226:34Helen BlairV50W  Eryri
15426:38Melina MorrisV45W  Denbigh
16326:48Christine CammillaireV35W  Deestriders
17226:49Megan HughesV40W  Eryri
18 26:51Katy BaughSENW  Denbigh
19326:52Catrin DonnellyU20W  Eryri
20526:58Jane DoughtonV45W  Buckley RC
21 27:05Tracy RogersSENW  Buckley RC
22327:08Helen MacArthurV50W  GOG Tri
23127:09Anne MynottV55W  Colwyn Bay
24327:11Sian BeckV40W  Prestatyn
25 27:24Elen BaughSENW  Denbigh
26427:33Gwennan HenstockV40W  Buckley RC
27427:37Fenella HigginsV50W  Buckley RC
28 27:51Lisa JohnsonSENW  Prestatyn RC
29 27:53Lucinda GoddardSENW  Buckley RC
30 28:08Amanda MountfordSENW  Buckley RC
31 28:18Lucy KnightSENW  Ellesmere Port
32 28:26Mari WilliamsSENW  Denbigh
33628:32Sallyann O'NeilV45W  Deestriders RC
34528:46Kelly GriffithsV40W  Maldwyn
35628:49Andrea Wadcock-BarrV40W  Deestriders
36429:04Catherine BradleyV35W  Maldwyn
37229:10Ellie SalisburyV55W  Eryri
38729:11Carys DaviesV40W  Denbigh
39829:15Sarah HudsonV40W  NWRRC
40329:23Margaret LuddenV55W  Buckley RC/Welsh Masters
41429:32Kay HattonV55W  North Wales RR
42529:47Rachel ButlerV55W  Maldwyn
43529:52Jane LindleyV50W  Buckley RC
44630:00Kim Jones-NorgroveV50W  Wrexham Tri Club
45 30:19Briony HibbertSENW Kenneth RossDeeside AAC
46 30:31Amy WilliamsonSENW  Prestatyn
47731:02Jayne BreezeV45W  Maldwyn
48731:21Allison DonnellyV50W  Eryri
49131:33Menai BaughV60W  Denbigh
50832:18Angie HughesV50W  GOG Tri
51632:24Louise GriffithsV55W  Cadence Tri
52833:16Helen AlefounderV45W  Prestatyn
53234:14Jill HillmanV60W  Maldwyn
54134:26Maggie OliverV70W  Eryri Harriers
55334:31Susan RidingsV60W  Buckley RC
56934:33Julia EvansV50W  Prestatyn RC
57435:06Viv EdwardsV60W  Eryri
581036:28Sue McIndoeV50W  Deestriders RC
59 36:29Lindsey McElmeelSENW  Deestriders
601136:41Sharon LloydV50W  Maldwyn
61537:46Rachel MorrisV35W  NWRRC
621239:48Beverley GoodsonV50W  Deestriders RC
2.8MXC U17W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 15:29Samia JonesU17W1Stephen LivettMenai
2 16:55Boe-Celyn JonesU17W1Stephen LivettMenai/Eryri
3 17:15Rheagan EdwardsU17W2John MessumDeeside AAC
4 19:06Ellie Jade SmallU17W1John MessumDeeside AAC
5 19:58Niamh MerrisonU17W2 Colwyn Bay
6 21:08Eve ScottU17W1 Prestatyn
7 23:16Carys BreezeU17W1 Maldwyn
8 24:00Amelie RobertsU17W2Philip OliverColwyn Bay
2.2MXC U15W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 14:24Maddison GriffithsU15W1 Maldwyn
2 14:36Eden EdwardsU15W1John MessumDeeside AAC
3 15:05Ella GrundyU15W1Philip OliverColwyn Bay
4 15:20Anwen HockleyU15W1 Eryri
5 16:20Holly WalkerU15W2 Deeside AAC
6 16:28Robyn BeckU15W1 Deeside AAC
7 16:32Georgina MolloyU15W1 Deeside AAC
8 16:39Imogen KissaneU15W1 Deeside AAC
9 16:42Non Elen Redvers JonesU15W2Stephen LivettMenai
10 16:43Isabella Marsh-smithU15W2 Menai
11 17:59Mia MorrisU15W1 Colwyn Bay
12 21:42Seren WoodallU15W2 Colwyn Bay
13 24:34Leni-Ceirios JonesU15W1 Menai
1.5MXC U13W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 10:58Beca Haf BownU13W2 Menai
2 11:10Josephine HurstU13W1 Deeside AAC
3 11:18Mackenzie McCourtU13W2 Maldwyn
4 11:34Maisy ParryU13W3John MessumDeeside AAC
5 11:36Cara ScottU13W2 Menai
6 11:43Mya BradleyU13W1 Maldwyn
7 11:49Isabelle ShawU13W3 Menai
8 11:51Madeleine SinfieldU13W3 Menai
9 12:03Holly CostanzoU13W3 Deeside AAC
10 12:08Cadi Glyn EdwardsU13W3 Menai
11 12:11Lily May RobertsU13W1 Deeside AAC
12 12:17Ella JonesU13W  Deeside AAC
13 12:41Esme La Trobe-RobertsU13W2 Menai
14 12:56Ella DavisU13W1 Wrexham
15 13:25Chloe Jane LeesU13W2 Maldwyn
16 13:57Emmy TaylorU13W1 Deeside AAC
17 14:25Laura DaveyU13W1 Menai
18 14:45Sophie DaveyU13W2 Menai
19 15:49Mared RobertsU13W2 Deeside AAC
20 15:53Ela Fflur Redvers JonesU13W2 Menai
21 19:05Eden JonesU13W2 Prestatyn
 
1MXC U11W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 5:31Orla KissaneU11W11 Deeside AAC
2 5:36Ellen MarshU11W  Ewloe Green CP
3 5:38Niamh MakinU11W11 Deeside AAC
4 5:41Heather WatsonU11W11 Deeside AAC
5 5:43Rose HayesU11W11 Deeside AAC
6 6:25Chardonnay MorganU13W12 Maldwyn
7 6:29Rosie HardingU11W11Amy CrocombeDeeside AAC
8 6:33Maggie StaceyU13W12 Deeside AAC
9 6:34Nela JonesU11W  Ysgol Bryn Coch
Page: 1 2