Team East Lothian Open Graded (August) External Results
Meadowmill
7 Aug 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SX 1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:09.53Conan HarperPBU17MJoe BoardmanTeviotdale/Annan4:09.534:09.53
24:12.50James Grant U20M Perth Strathtay4:08.504:08.50
34:13.13David AddisonSBU20MDavid ArnottCorstorphine4:13.134:04.57
44:17.93Aidan PagePBU17M Team East Lothian4:17.934:17.93
54:18.32Stephen AllenSBV50M Cumbernauld/Scottish Vets H4:17.924:09.09
64:18.71Ewan ChristiePBU17M Gala4:18.714:18.71
74:23.14Robbie AndersonPBU20M Team East Lothian4:23.144:23.14
84:23.57Theo Phillips SmithPBU20MDavid ArnottCorstorphine4:23.574:23.57
94:27.18Ruairidh Williams U17MDavid ArnottCorstorphine4:24.344:24.34
104:33.55Matthew HoldenPBU15MAndrew RossHarmeny4:33.554:33.55
114:50.29Oliver Bryers U15M Giffnock North4:31.084:31.08
1500 SX 2
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:32.89Calum DickPBU13MDennese WhitefordGiffnock North4:32.894:32.89
24:36.55Cameron RankinePBU17M Gala/Team Borders4:36.554:36.55
34:36.97Innes WrightPBU15M Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington 4:34.584:34.58
44:39.85Georgia LedinghamSBU20WDavid ArnottCorstorphine4:39.854:30.73
54:47.23Jonathan Collings U15M Lothian4:44.404:44.40
64:50.99Olivia Robbins U15W Team East Lothian4:43.644:43.64
75:02.97John Marshall U15M Team East Lothian4:39.204:39.20
85:15.99Flora Henry U20W Team East Lothian4:50.134:44.37
1500 SX 3
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:34.75Sam MacNeil SENMGarry RobertsonEdinburgh AC4:28.604:28.60
24:43.03Zico FieldPBU15M Gala4:43.034:43.03
34:44.57John ThomsonSBV60M Fife/Scottish Vets H4:44.574:16.55
44:44.87Fergus Ross U13MAndrew RossHarmeny4:34.364:34.36
54:45.55Andrew GrantPBU15M Strathearn4:38.064:38.06
64:50.72Ross ChristiePBU15M Gala4:50.724:50.72
74:51.25Daniel McIntyre U13M Harmeny4:41.984:41.98
84:51.93Lewis Orr V50M Edinburgh AC4:49.674:49.67
95:07.10Thomas ReayPBU15MAngela CarsonGiffnock North5:07.105:07.10
1500 SX 4
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:49.48Angus Wilkinson U13M East Kilbride4:35.414:35.41
24:58.89Jamie ConnorPBU15M East Kilbride4:58.894:58.89
35:02.62Danny ConveryPBU13M Edinburgh AC5:02.625:02.62
45:03.01Jake Page U13M Team East Lothian4:52.514:52.51
55:03.11Ryan Snitjer U17MDavid ArnottCorstorphine5:02.505:02.50
65:04.78Olivia Meikle U17W Lasswade4:56.614:56.61
75:06.40Jessica Taylor U15W Edinburgh AC4:57.664:57.66
85:09.20Ruby Russell U17W Fife5:01.25:00.68
95:22.79Stephen Croft V45M Carnethy5:05.95:05.9
1500 SX 5
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:37.17Aleksander Jovcic U17MNichola CrawfordAberdeen4:27.644:27.64
24:59.50Charlotte HornePBU15W Falkirk4:58.264:58.26
35:04.16John EdwardsPBV40M East Kilbride5:04.165:04.16
45:05.05Dashka MacDonald U15W Edinburgh AC4:59.044:59.04
55:05.15Kieran HardiePBU15MAndrew RossHarmeny4:50.594:50.59
65:05.71Cerys WrightPBU13W Team East Lothian/Haddington RC/Hunters Bog Trotte5:05.125:05.12
75:08.52Richard ClarkPBV45MAlex MacEwenEdinburgh AC5:08.525:08.52
85:08.90Isabella Ogg U15W Falkirk5:05.435:05.43
95:09.48Emily Christie U13WRobert ChristieFalkirk5:08.05:08.0
1500 SX 6
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.01Gregor HunterPBU17M Falkirk4:28.014:28.01
24:58.29Hamish HunterPBU13M Falkirk4:50.624:50.62
35:15.04John Frood U13M Law4:49.254:49.25
45:18.25Ben BailliePBU13M East Kilbride5:13.175:13.17
5=5:20.48Jonathan HunterSBU15M East Kilbride5:20.485:14.89
5=5:20.48Andrea CameronPBV40W Lothian5:20.485:20.48
75:21.60Dylan EdwardsPBU15M East Kilbride5:13.295:13.29
85:23.62Chloe McClungPBSENW Lothian5:23.625:23.62
95:24.37Cahal Mcatarsney U13M Falkirk5:14.15:14.1
105:24.90Millie GairnPBU13W Airdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport5:24.905:24.90
1500 SX 7
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:06.85Esme DougallPBU17W Giffnock North5:00.965:00.96
25:21.89Nancy CorriePBU13WCraig StewartHarmeny5:15.235:15.23
35:23.20Rory ChartersPBU13M East Kilbride5:23.205:23.20
45:26.61Alice MouraoPBU15W Corstorphine5:22.125:22.12
55:27.17Elena LeeSBU15W Moorfoot/Team Borders5:27.175:26.21
65:29.38Kate MacPhail U15W Edinburgh AC5:24.25:24.2
75:30.77Skye Smith U13WMatt StanleySpringburn5:25.785:25.78
85:30.99Ella NicholsonPBU17W Team East Lothian5:30.995:30.99
95:35.30Leah BuchanPBU13W Harmeny5:23.945:23.94
105:40.36Carys Melton U13W Harmeny5:22.495:22.49
115:45.63Hazel O'DonoghueSBU15WDuncan RobertsonGiffnock North5:45.635:40.86
1500 SX 8
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:28.58Rhianna DochertyPBU15W East Kilbride5:28.585:28.58
25:34.78Thomas GornallPBU13M Dunbar RC5:34.785:34.78
35:35.27Esther TaylorPBU15W Harmeny5:27.505:27.50
45:47.13Kirsty Rankine U13W Gala5:36.895:36.89
55:47.21Matilda FrewPBU13W East Kilbride5:47.215:47.21
65:48.72Jessica Bullen U17W Team East Lothian5:40.705:40.70
75:53.26Lucy O'donoghue U15WDuncan RobertsonGiffnock North5:47.465:47.46
85:56.20Skye Marshall U15W Harmeny5:42.105:42.10
96:11.73Elise Field U13W Gala5:51.815:51.81
1500 SX 9
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:34.49David MortonPBU15M Musselburgh5:34.495:34.49
25:37.21Arran RoslingPBU13M East Kilbride5:37.215:37.21
35:37.90Joanna HirstPBU13W Edinburgh AC5:37.905:37.90
45:41.63Danny Fletcher U13M Lothian5:32.105:32.10
55:42.63Isabella KnightonPBU15W Unattached5:42.635:42.63
65:51.37Sula RussellPBU13W Dunbar RC5:51.375:51.37
75:54.33Kara LindsayPBU13W East Kilbride5:54.335:54.33
85:55.57Amy Andrew U15W East Kilbride5:54.075:54.07
95:57.86Carrie ChartersPBU13W East Kilbride5:57.865:57.86