Lothian Middle Distance (Closed Event) External Results
Edinburgh
16 Jul 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SX 1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:32.10Danny FletcherPBU13M Lothian5:32.105:32.10
25:34.30Skye ValentinePBU15W Edinburgh AC5:34.305:34.30
35:54.90Sriram Thiagu RamanathanPBU15M Harmeny5:54.905:54.90
46:00.90Caelan ShanksPBU15M Harmeny6:00.906:00.90
56:09.50Iona KealyPBU15W Harmeny6:09.506:09.50
66:09.70Aysa KealyPBU15W Harmeny6:09.706:09.70
76:19.00Kaitlyn Olney U13W Livingston6:17.086:17.08
86:20.30Jacob MarshallPBU13M Harmeny6:20.306:20.30
96:43.30James WebsterPBV40M Huntingdonshire6:43.306:43.30
1500 SX 2
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:14.20James WotherspoonPBU15M Harmeny5:14.205:14.20
25:26.70Eily SinclairPBU15W Team East Lothian5:10.775:10.77
35:30.10Nancy Corrie U13WGraeme StewartHarmeny5:15.235:15.23
45:39.10Ralph WilkiePBU13M Harmeny5:39.105:39.10
55:40.70Jessica BullenPBU17W Team East Lothian5:40.705:40.70
65:42.10Skye MarshallPBU15W Harmeny5:42.105:42.10
76:20.70Kirsten MorrisPBU17W Livingston6:20.706:20.70
1500 SX 3
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:01.70Aron Jack U15M Corstorphine4:49.984:49.98
25:02.30Orlaith ShepherdPBU15W Edinburgh AC4:53.234:53.23
35:12.80Isaac StevensonPBU15M Team East Lothian5:12.805:12.80
45:16.70Amy Crawford U17WDavid ArnottCorstorphine5:15.785:15.78
55:28.90Ben Paterson U13M Harmeny5:17.95:17.9
65:31.10Ella NicholsonPBU17W Team East Lothian5:30.995:30.99
75:34.30Emilie PaulPBU15W Harmeny5:34.305:34.30
85:38.40Leah BuchanPBU13W Harmeny5:23.945:23.94
95:43.50Carys Melton U13W Harmeny5:22.495:22.49
1500 SX 4
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:04.30Fraser LuptonPBU15M Haddington RC5:04.305:04.30
25:05.20Danny Convery U13M Edinburgh AC5:02.625:02.62
35:06.70Freya BrownPBU13W Haddington RC5:06.705:06.70
45:11.10Charlie PughPBU15M Haddington RC/Team East Lothian5:11.105:11.10
55:11.90Kieran Hardie U15MAndrew RossHarmeny4:50.594:50.59
65:11.90Cerys Wright U13W Team East Lothian/Haddington RC/Hunters Bog Trotte5:05.125:05.12
75:13.60Reuben LeesPBU13M Edinburgh AC5:13.605:13.60
1500 SX 5
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:52.30Dylan DauntPBU15M Edinburgh AC4:52.304:52.30
24:54.30Munro LawriePBU15M Corstorphine4:54.304:54.30
34:57.00Megan McKayPBU15W Edinburgh AC4:57.004:57.00
44:57.00Jake PagePBU13M Team East Lothian4:52.514:52.51
54:58.20Anise Macaulay OrrPBU17W Edinburgh AC4:50.644:50.64
65:00.80Eoin Hogg U17M Corstorphine4:51.894:51.89
75:02.50Ryan SnitjerPBU17MDavid ArnottCorstorphine5:02.505:02.50
85:06.80Carly SmithSBU17W Livingston5:06.804:54.50
95:22.50Mia SokolukSBU15W Livingston5:22.505:16.94
1500 SX 6
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:34.80Matthew HoldenPBU15MAndrew RossHarmeny4:33.554:33.55
24:35.40Fergus RossPBU13MAndrew RossHarmeny4:34.364:34.36
34:36.70Rowan TaylorPBU15M Lasswade4:36.704:36.70
44:39.20John MarshallPBU15M Team East Lothian4:39.204:39.20
54:40.00Archie IrwinPBU17M Harmeny4:40.004:40.00
64:44.40Jonathan CollingsPBU15M Lothian4:44.404:44.40
74:49.00Olivia Clarke U17WDavid ArnottCorstorphine4:45.454:45.45
84:51.70Daniel McIntyre U13M Harmeny4:41.984:41.98
95:11.50Flora Henry U20W Team East Lothian4:50.134:44.37
1500 SX 7
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:12.00Tendai NyabadzaPBU17M Harmeny4:02.764:02.76
24:13.20Andrew BrownSBV40M Woodford Green Essex Ladies/Dunbar RC/Scottish Vet4:02.093:52.40
34:25.30Robbie AndersonPBU20M Team East Lothian4:23.144:23.14
44:26.80Alastair ScottPBU17M Lasswade4:21.704:21.70
54:28.40Theo Phillips Smith U20MDavid ArnottCorstorphine4:23.574:23.57
64:33.10Colin SoppittPBU20MDavid ArnottCorstorphine4:33.104:33.10
74:39.20Innes Wright U15M Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington 4:34.584:34.58