Lindsay's Scottish National Championships External Results
Falkirk
26 Feb 22

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2
 
3.2KXC U13M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
111:14Angus WilkinsonU13M3Niall WalkerEast Kilbride
211:24Howie AllisonU13M3 Team East Lothian
311:36Ray TaylorU13M2Jerome VareilleFalkirk
411:38Rhuairidh LaingU13M2 Victoria Park City of Glasgow
511:43Calum DickU13M3Dennese WhitefordGiffnock North
611:47Hamish HunterU13M2 Falkirk
711:59Daniel McIntyreU13M3 Harmeny
812:00Israel NobleU13M3 Fraserburgh
912:04Alistair StreetU13M3 Kilbarchan
1012:07Joe SmithU13M2 Musselburgh
1112:14Daniel HendryU13M2 Garscube
1212:15Josh DauntU13M2 Edinburgh AC
1312:18Jake PageU13M2 Team East Lothian
1412:21Aaron ReidU13M2Angela CarsonGiffnock North
1512:21John FroodU13M2 Law
1612:26Archie DalglieshU13M3 Gala
1712:28Angus Fraser-MoodieU13M2Matt StanleySpringburn
1812:29Billy MckieU13M2 Kilbarchan
1912:31Ben BaillieU13M3 East Kilbride
2012:33Connor CampbellU13M2 West End RR/Garscube
2112:34Lukas SonnevilleU13M2 Edinburgh AC
2212:34Patrick FraserU13M3Angela CarsonGiffnock North
2312:35Reuben LeesU13M2 Edinburgh AC
2412:35Ethan ScobieU13M1Dennese WhitefordGiffnock North
2512:39Finlay LaskeyU13M2 Giffnock North
2612:49Finch GearyU13M3 Fife
2712:49Calum DuffyU13M  Ross County AC
2812:51Myles MacaulayU13M  Giffnock North AC
2912:58Zac TurtleU13M3 Edinburgh AC
3012:59Cameron MitchellU13M2 Giffnock North
3113:01Callum ThompsonU13M3 Nairn
3213:03Colin NicolU13M  Garscube Harriers
3313:05Cahal McatarsneyU13M3 Falkirk
3413:05Luke SedmanU13M2 Falkirk
3513:08Harrison MacMillanU13M  Stirling Triathlon Club
3613:09Alick SpurwayU13M  Strathearn Harriers
3713:09Ethan TylerU13M  Garscube Harriers
3813:12Alex HenthornU13M2Nichola CrawfordAberdeen
3913:14Rory ChartersU13M3 East Kilbride
4013:16Thomas GornallU13M2 Team East Lothian
4113:17Calum LeitchU13M3 Aberdeen
4213:17Adam WattsU13M3 Victoria Park City of Glasgow
4313:17Ewan ThompsonU13M1 Nairn
4413:18Zach BuchanU13M  Harmeny AC
4513:20Reuben McAllisterU13M2Nichola CrawfordAberdeen
4613:22Charlie DalglieshU13M3 Team Borders/Gala
4713:24Danny ConveryU13M2 Edinburgh AC
4813:25Ruaridh PearsonU13M  Moorfoot Runners
4913:26Ben PatersonU13M1 Harmeny
5013:27Euan ReidU13M  Cambuslang Harriers
5113:27Rowin SchillerU13M3 Ross County
5213:28Tymek ChmielowskiU13M3 Corstorphine
5313:30Alistair McLachlanU13M3 Cambuslang
5413:30Callum McBeanU13M3 Strathearn
5513:32Rory MacMillanU13M  Stirling Triathlon Club
5613:32Angus RitchieU13M3 Helensburgh
5713:33Jonathan MacqueenU13M3 Lasswade
5813:34Lewis GibsonU13M3 Dundee Hawkhill
5913:34Kyle McDonaldU13M3 Livingston
6013:35Logan GrahamU13M3 Fife
6113:36Ruairidh WoodU13M3 Lasswade
6213:36Joel GillanU13M3 Central
6313:38James HendersonU13M  Edinburgh AC
6413:38Joseph MowatU13M  Giffnock North
6513:39Nathan MillerU13M  Giffnock North AC
6613:40Euan ThorpeU13M3 East Kilbride
6713:41Ben KrievsU13M3 Team East Lothian
6813:42Aiden MacDonaldU13M3 Aberdeen
6913:42Sam JohnstonU15M4 Harmeny
7013:43Ewan DochertyU13M3 Inverclyde
7113:44Bruce MacCormickU13M3 Nithsdale
7213:44Jamie MacGruerU13M3 Ross County
7313:50Sam BrooksU13M3 Aberdeen
7413:52Charles DessonU13M  Corstorphine
7514:02Rory McNeillU13M3 Corstorphine
7614:02Connor HigsonU13M2 Livingston
7714:10Oscar LintonU13M2 Kilbarchan
7814:13Oscar GearyU13M  Fife AC
7914:17Danny FletcherU13M3 Lothian
8014:19Toby MonaghanU13M  George Heriots School XC Club
8114:21Ruairi CaldwellU13M2 Dundee Hawkhill
8214:22Matthew CoplandU13M  Ayr Seaforth
8314:25Calum LunanU13M3 Kilmarnock
8414:27Alexander BurkeU13M2 Kilbarchan
8514:30James McPhersonU13M  Helensburgh AAC
8614:32Aaron SnitjerU13M3 Corstorphine
8714:32Cameron BeckU15M4 Greenock Glenpark
8814:34Matthew HillU13M3 Giffnock North
8914:34Arran RoslingU13M2 East Kilbride
9014:36Lucan Marshall-WattU13M3 Ayr Seaforth
9114:38Lauchie WelshU13M2 Lasswade
9214:50Jacob MarshallU13M1 Harmeny
9314:53Fraser McKillopU13M  Kilbarchan AAC
9414:57Luca SaezU13M2 Giffnock North
9514:58Elliot CameronU13M  Musselburgh and District AC
9614:58Jamie TurnerU13M3 West Dunbartonshire
9714:59Daniel CuthbertsonU13M  Garscube Harriers
9815:00Dylan HowatU13M  Cambuslang Harriers
9915:01James EllisU13M3 Linlithgow
10015:01Zac WrightU13M  Giffnock North AC
10115:02Ethan SmythU13M3 Livingston
10215:02Mark CliffordU13M2 Shettleston
10315:02Johnathon LamontU13M1 Greenock Glenpark
10415:03Sam McGowanU13M1 Shettleston
10515:04Matthew ConnollyU13M1 Team East Lothian
10615:04Alister Cirera SolaU15M4 Nithsdale
10715:08Cohen HardieU13M3 Musselburgh
10815:09Rory WilkenU13M  George Heriots School XC Club
10915:11Luke MurrayU13M  George Heriots School XC Club
11015:15Richard ForbesU13M1 Kilbarchan
11115:17Finley MacgregorU13M3 Central
11215:17Fraser KingsleyU13M  Central AC
11315:28Ethan MurrisonU13M2 Victoria Park City of Glasgow
11415:35Christopher PatonU13M3 East Kilbride
11515:38Nathan LawrenceU13M  Lasswade
11615:53Ben AndersonU13M  Musselburgh and District AC
11715:58Gerard GontorU13M3 Victoria Park City of Glasgow
11816:18Lucas MillicanU13M1 Shettleston
11916:30Zach ToddU13M  Kilmarnock H&AC
12016:45Iain MacLeanU13M1 Ayr Seaforth
12116:52Ben WestU13M2 Strathearn
12216:55Daniel LaneU13M3 Linlithgow
12318:14Noah McIntyre-SimmU13M2 Central
12419:25Finlay FraserU13M3 Kilmarnock
3.2KXC U13W
PosPerfNameAG YearCoachClub 
112:32Lois MacRaeU13W2 Inverness
212:45Eilidh DallasU13W3 Strathearn
312:48Freya BrownU13W2 Team East Lothian
412:59Freya ScobieU13W3 Giffnock North
513:08Nancy CorrieU13W2Craig StewartHarmeny
613:10Emily ChristieU13W1Robert ChristieFalkirk
713:10Matilda FrewU13W2Niall WalkerEast Kilbride
813:14Flora SutherlandU13W3 Ross County
913:17Kirsty RankineU13W3 Gala
1013:17Cerys WrightU13W2 Team East Lothian/Haddington RC/Hunters Bog Trotte
1113:21Carys MeltonU13W2Craig StewartHarmeny
1213:23Eilidh CaldowU13W2 Giffnock North
1313:26Millie BoothmanU13W  Giffnock North
1413:32Ava RichardsonU13W3 Team Borders/Gala
1513:34Annabelle Van der MerweU13W3 Edinburgh AC
1613:35Aneesa PhillipsU13W3Duncan RobertsonGiffnock North
1713:35Millie GairnU13W3 Airdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport
1813:36Zoey MorganU13W3 Dundee Hawkhill
1913:39Anna RossU13W2Bernard MarleyVictoria Park City of Glasgow
2013:39April MacauleyU13W1 Giffnock North
2113:40Holly SimpsonU13W1Dennese WhitefordGiffnock North
2213:40Eihlinn GillespieU13W3 Glasgow Sch of Sport/Airdrie Harriers
2313:43Corri McgouganU13W3 Falkirk
2413:43Emilie PaulU13W2 Harmeny
2513:47Emily StanfordU13W1 Central
2613:52Kacie BrownU13W1 Gala
2713:52Alana McdonaldU13W1 Banchory Stonehaven
2813:59Eva SaezU13W3 Giffnock North
2914:00Leah BuchanU13W3Craig StewartHarmeny
3014:00Nicole YatesU13W2 Giffnock North
3114:01Jessica NeedsU13W3 Peterhead/Aberdeen
3214:03Rachel CavesU13W  Harmeny
3314:05Anna MeekU13W3 Highland HR
3414:06Elizabeth CookU13W3 Banchory Stonehaven
3514:07Alex WhelanU13W2 Moray
3614:10Lucy FraserU13W3 Ross County
3714:14Nina McDowellU13W1 Moorfoot
3814:15Amy GallagherU13W2Duncan RobertsonGiffnock North
3914:17Juliette KiddU13W  Dundee Hawkhill
4014:21Georgia BruceU13W2Craig StewartHarmeny
4114:21Josie AndersonU13W2 Falkirk
4214:22Skye SmithU13W2Matt StanleySpringburn
4314:25Freya MathesonU13W1Bernard MarleyVictoria Park City of Glasgow
4414:25Isobel CollingwoodU13W2 Garscube
4514:26Annie ClarkeU13W3 Corstorphine
4614:26Joanna HirstU13W3 Edinburgh AC
4714:27Sky SimpsonU13W3 Inverness
4814:28Kirsty CrawshawU13W3 Livingston
4914:29Isabella WilsonU13W1 Giffnock North
5014:35Sophie ImlachU13W2 Aberdeen
5114:35Olivia InglisU13W2 Law
5214:37Olivia MarshallU13W3 Corstorphine
5314:42Rosie HeepsU13W3 Livingston
5414:44Sarah de VilliersU13W3 Dundee Hawkhill
5514:44Olivia DinnesU13W2 Aberdeen
5614:46Elise FieldU13W3 Gala
5714:46Niamh McNultyU13W2 Giffnock North
5814:48Emma RitchieU13W3 Cambuslang
5914:48Anna FraserU13W3 Ross County
6014:53Francesca EarlU13W2 Harmeny
6114:54Ciara MiddletonU13W  Central
6214:55Caitlin AndersonU13W  Shetland AAC (Indiv)
6314:55Fia WatkinU13W3 Central
6414:57Catriona ScottU13W3 Edinburgh AC
6514:58Eva MorrisonU13W2 East Kilbride
6614:59Kara LindsayU13W2 East Kilbride
6714:59Gabriella AmoratiU13W2 Giffnock North
6814:59Grace BarryU13W2 Inverclyde
6915:00Alexandra BellU13W2 Garscube
7015:01Carrie ChartersU13W3 East Kilbride
7115:02Isla McGrathU13W  Corstorphine AAC
7215:05Daisy GildeaU13W  Shettleston Harriers
7315:05Beth AdamsU13W1 Giffnock North
7415:05Rose CostelloU13W  Giffnock North
7515:09Beth McWilliamU13W2 Lasswade
7615:10Isla DuncanU13W2 Edinburgh AC
7715:14Emma ThomsonU13W3 Lasswade
7815:16Maya CollartU13W3 Edinburgh AC
7915:17Anna RossU13W2 Giffnock North
8015:18Imogen FinnieU13W  East Kilbride AC
8115:19Sophie McBirnieU13W  Harmeny
8215:19Mairi NicholsonU13W2 Kilbarchan
8315:23Murryn BurnsU13W2 Airdrie Harriers
8415:25Katherine MitchellU13W  Central AC
8515:26Lilia WardenU13W3 Central
8615:30Freya MilfordU13W2 Kilbarchan
8715:31Jaidyn BrownU13W3 Gala
8815:34Scarlett JonesU13W2 Helensburgh
8915:35Imogen JarrettU13W1 Fife
9015:37Rachel BarnettU13W2 Dunfermline Track & Field
9115:42Isobel ClarkeU13W2 Corstorphine
9215:42Cara MonachelloU13W1 Kilmarnock
9315:44Pearl PatersonU13W  Inverclyde
9415:44Ruth DonaldsonU13W1 Falkirk
9515:44Hannah JohnsonU13W2 Falkirk
9615:45Skye DickU13W2 Garscube/Scottish Schs
9715:50Stella CrawfordU13W1 Edinburgh AC
9815:50Juno TaylorU13W1 Edinburgh AC
9915:52Thea CookeU13W3 Musselburgh
10015:56Lucy GibbU13W2 Dunfermline Track & Field
10116:00Hannah JamiesonU13W3 Law
10216:02Cara LaiU13W3 Team East Lothian
10316:03Hanna BrindleyU13W2 Falkirk
10416:06Kate MonaghanU13W3 Shettleston
10516:06Eve WilkinsonU13W1 Giffnock North
10616:09Lexie MunroU13W2 Victoria Park City of Glasgow
10716:11Sophie NelsonU13W  Law
10816:12Olivia KellyU13W3 Edinburgh AC
10916:23Madelaine BlanchardU13W2 Strathearn
11016:24Aimee CalderU13W3 Falkirk
11116:26Erin KearneyU13W  Cambuslang Harriers
11216:29Lucy McLeanU13W3 Kilbarchan
11316:37Simone ImrieU13W2 Dundee Hawkhill
11416:42Mia ParkinU13W  George Heriots School XC Club
11516:42Venus TarsiaU13W1 Edinburgh AC
11616:42Hermione LeeU13W  George Heriots School XC Club
11716:59Freya Whiteford-McGuireU13W2Bernard MarleyVictoria Park City of Glasgow
11817:01Charlotte GebbieU13W3 Kilmarnock
11917:03Marley MacdonaldU13W1 Stornoway
12017:05Amber CunninghamU13W  Lothian RC
12117:07Ruby ReidU13W  VP-Glasgow AC
12217:12Daisy HendryU13W3 Ross County
12317:17Caris WilsonU13W3 Harmeny
12417:17Ava McBeanU13W  Garscube Harriers
12517:40Laurie McAlpineU13W2 Ayr Seaforth
12617:45Miley CarruthersU13W3 Kilmarnock
Page: 1 2