BMC Regional Races / GAA Miler Meeting Open inc. Scottish National U17/U20 3000m Championships External Results
Crownpoint
3 Jun 22
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.93Andrew McGillPBU20MMichael JohnstonLivingston1:51.931:49.79
21:52.67Kristof HornyikPBU23M Dundee Hawkhill/St. Andrews Uni1:52.671:52.67
31:52.75Sam Brown U23M Edinburgh AC/Edinburgh Uni1:50.121:49.22
41:53.86Luke DavidsonPBU23MRoss CairnsInverness/Highlands and Islands Uni1:53.861:53.86
51:55.24Ben Sandilands T20/F20 U20MSteven DoigFife1:50.071:50.07
61:55.34Finlay Ross U17MAndrew RossHarmeny1:53.471:53.47
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.85Jonathan MarshallPBU20M Livingston/Central1:54.851:54.85
21:57.75Logan BeagleyPBU20M Livingston1:54.781:54.30
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.33Alastair ScottPBU20M Lasswade1:58.331:57.99
21:59.24Gavin CooneyPBSENM Edinburgh AC1:59.241:54.35
31:59.45Rhys Crawford U17MNichola CrawfordAberdeen1:58.581:53.54
41:59.99Aleksander Jovcic U17MAaron OdentzAberdeen1:59.431:59.43
52:01.17Kieran Fulton U17M Moorfoot1:59.911:54.35
62:02.49Laurence Heyes SENMLewis MosesOxford City/UCL2:00.282:00.28
72:03.61Ross Dewar U20MSandy CameronEdinburgh AC1:59.31:59.3
82:09.59Dylan Drummond U23M Cumbernauld2:03.631:57.97
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.60Fraser MorrisSBU20M Livingston1:59.541:58.26
22:02.74Mark MacDermotSBSENM Edinburgh AC2:00.051:59.23
32:02.90Fraser Lupton U15M Team East Lothian2:02.671:55.46
42:04.24Calum DickPBU15MAngela CarsonGiffnock North2:02.542:00.62
52:04.31Ewan Calder SENMDerek EastonPeterhead/Central2:02.712:02.71
62:04.74Steven Bryce T20/F20 SENMSteven DoigVictoria Park City of Glasgow2:03.12:00.55
72:05.14Matthew HoldenPBU15MAndrew RossHarmeny2:05.142:01.76
82:13.17Allan Cameron V50MLesley RossCumbernauld2:06.412:03.95
800m E (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:07.65Hannah CameronSBSENWAndrew Ferguson JnrAberdeen2:06.962:03.04
22:08.87Beth Ansell SENW Edinburgh AC/Manchester Uni2:06.202:06.20
32:09.23Philippa Millage V40WWilliam ParkerVictoria Park City of Glasgow2:06.902:05.13
42:10.55Katie Johnson U20W Edinburgh AC2:09.152:06.04
52:10.72Niamh Carr U23WLewis WalkerBallymena & Antrim/Edinburgh Uni/Ireland2:06.262:06.26
62:11.95Mhairi HendrySBSENW Victoria Park City of Glasgow/Strathclyde Uni2:11.952:01.30
72:14.75Zoe Carruthers SENW City of Lisburn2:11.022:10.80
800m F (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:12.51Hannah TaylorPBU17WNichola CrawfordAberdeen2:08.832:08.42
22:13.26Abbi MacLeodPBU17W Falkirk2:13.242:10.93
32:13.80Sofia VidakPBU20WNorrie HayFalkirk/Glasgow Sch of Sport2:13.802:13.80
42:14.33Holly OvensPBU17WSteven DoigFife/Falkirk2:14.332:08.58
52:14.48Sarah CouttsSBU20W Fife2:14.482:09.12
62:15.62Grace MacDonaldPBU17WNichola CrawfordAberdeen2:15.622:11.71
800m G (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:07.77Daniel LowePBSENMJohn MontgomeryShettleston2:07.772:07.77
22:09.41Dair Alexander U15MAndrew RossHarmeny2:08.72:00.11
32:10.30Colin WhitbyPBV40M Garscube2:10.302:10.30
42:12.04Matthew FoxPBU15M Shettleston2:10.532:05.14
800m H (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:15.46Zara RedmondPBU15W Kilbarchan2:14.952:14.33
22:16.83Lily SimonPBU17W Pitreavie2:16.832:16.83
32:17.59Millie McClelland-BrooksPBU17WNorrie HayInverclyde2:15.562:13.36
42:32.75Anna Cairns U17WRoss CairnsInverness2:27.992:19.25
800m I (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:11.57Andrew GrantPBU15M Strathearn2:09.152:06.38
22:13.82James WotherspoonSBU15M Harmeny2:13.822:06.53
32:14.68Mark GallacherSBV50M Cambuslang2:14.412:14.41
42:16.63Paul ForbesSBV65M Edinburgh AC2:14.671:45.66
52:17.16Ryan McNamaraPBU15MNiall WalkerEast Kilbride2:17.162:11.94
62:20.95Paul McMonagle V50M Cumbernauld/Scottish Vets H2:17.402:13.74
72:22.30Daniel McIntyre U15M Harmeny2:19.072:01.25
800m J (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:17.95Patrick FraserPBU15MAngela CarsonGiffnock North2:17.952:12.90
22:19.44Scarlett WilsonPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:15.722:09.66
32:21.30Sarah McNultyPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:19.642:19.64
42:22.94Ava BeatonPBU17W Inverclyde2:22.942:22.94
52:24.11Caitlin McGeachy U15W Giffnock North/Glasgow Sch of Sport2:23.112:23.11
62:24.43Aimee Anderson U17W East Kilbride2:19.162:19.16
72:24.49Connor Brown T37/F37PBU23M Fife2:24.492:24.49
800m K (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:25.12Matilda FrewPBU15WNiall WalkerEast Kilbride2:25.122:20.77
22:25.36Lauren McPhersonPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:24.152:24.15
32:26.52Millie GairnPBU15W Airdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport2:26.522:22.06
42:26.81Jemma Macleod U15WStephen WallaceCumbernauld2:25.012:25.01
52:27.06Amy GallagherPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:26.982:22.04
62:31.31Eihlinn Gillespie U15W Airdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport2:28.622:23.78
72:32.99Aneesa PhillipsPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:32.992:32.99
82:33.24Erin ReillyPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:29.072:29.07
92:33.30Ella McWilliams U15WDuncan RobertsonGiffnock North2:32.162:32.16
102:33.55Isla MunroPBU15WAndrew MunroGiffnock North2:33.552:26.64
112:39.62Hannah SlumanSBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:39.622:37.51
800m L (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
24:07.32Layla McCloskey PBU15W Victoria Park City of Glasgow4:07.324:07.32