Scottish Schools AA Secondary Championships External Results
Grangemouth
10-11 Jun 22

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U17M (11 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:14.89Angus Wilkinson U15M-2Niall WalkerEast Kilbride4:04.814:04.81
24:22.17Alistair StreetPBU15M-2 Kilbarchan4:19.264:19.26
34:27.62Howie AllisonPBU15M-2 Team East Lothian4:27.624:27.62
44:32.83Fergus Ross U15M-2Andrew RossHarmeny4:27.264:27.26
54:42.3Angus Fraser-MoodiePBU15M-2Matt StanleySpringburn4:42.34:42.3
64:43.1Daniel McIntyreSBU15M-2 Harmeny4:41.894:41.89
74:44.0Daniel HendryPBU15M-2 Garscube4:44.04:44.0
84:53.3Callum DuffyPBU15M-2 Ross County4:53.34:53.3
94:55.7Joe Smith U17M  Scottish Schools/Portobello HS  
105:02.2Danny Convery U13M-3 Edinburgh AC4:53.004:53.00
1500 U15M (11 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:19.20Andrew BairdPBU15M2Ross CairnsRoss County4:14.624:14.62
24:27.29Andrew Grant U15M2 Strathearn4:17.184:17.18
34:28.9James WotherspoonPBU15M2 Harmeny4:28.94:28.9
44:29.9James AlexanderPBU15M2 Garscube4:29.94:29.9
54:37.5Angus Millar U15M1 Springburn4:32.634:32.63
64:38.8Kieran Hardie U15M2Andrew RossHarmeny4:21.054:21.05
74:39.9Dan McGuirePBU15M2 Harmeny4:34.864:34.86
84:40.6Matthew FoxPBU15M2 Shettleston4:28.844:28.84
94:44.6Jacob HedleyPBU17M3 Dundee Hawkhill4:39.484:39.48
104:46.5Charlie CoppPBU15M2 Team East Lothian4:41.314:41.31
114:52.1Oscar Chirnside U15M2 Aberdeen4:36.984:36.98
124:57.6Dylan Daunt U15M2 Edinburgh AC4:39.624:39.62
1500 U15M h1 (11 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:36.53James Wotherspoon U15M2 Harmeny4:28.94:28.9
24:37.86Dan McGuirePBU15M2 Harmeny4:34.864:34.86
34:39.48Jacob HedleyPBU17M3 Dundee Hawkhill4:39.484:39.48
44:40.10Matthew FoxPBU15M2 Shettleston4:28.844:28.84
54:41.31Charlie CoppPBU15M2 Team East Lothian4:41.314:41.31
64:45.6Archie WattersPBU15M2 Springburn4:45.64:45.6
74:51.4Ryan McNamaraPBU15M2Niall WalkerEast Kilbride4:51.44:51.4
84:54.4Szymon MitroszPBU15M2 Harmeny4:54.44:54.4
95:13.9Dylan Edwards U15M2Niall WalkerEast Kilbride5:08.675:08.67
1500 U15M h2 (11 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:26.48Andrew Baird U15M2Ross CairnsRoss County4:14.624:14.62
24:30.34Andrew Grant U15M2 Strathearn4:17.184:17.18
34:31.36Kieran Hardie U15M2Andrew RossHarmeny4:21.054:21.05
44:31.97James Alexander U15M2 Garscube4:29.94:29.9
54:34.05Angus Millar U15M1 Springburn4:32.634:32.63
64:36.98Oscar ChirnsidePBU15M2 Aberdeen4:36.984:36.98
74:45.04Dylan Daunt U15M2 Edinburgh AC4:39.624:39.62
84:49.9Magnus Lawson U15M2 Team East Lothian4:46.84:46.8
94:59.4Archie Suttie U15M2 Fife4:51.54:48.11
105:07.1Jacob HoldenPBU15M2 Nithsdale5:07.15:07.1
1500 U15W (11 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:42.77Zara Redmond U15W2 Kilbarchan4:40.534:40.53
24:47.85Freya Campbell U15W2 Giffnock North4:43.084:43.08
34:48.96Scarlett Wilson U15W2Duncan RobertsonGiffnock North4:43.174:43.17
44:58.51Abbie Stewart U15W2 Stornoway4:43.734:43.73
55:05.6Jessica Taylor U15W2 Edinburgh AC4:49.084:49.08
65:08.2Dashka MacDonald U15W2 Edinburgh AC5:01.694:59.04
75:10.9Alice Mourao U15W2David ArnottCorstorphine5:09.025:09.02
85:13.7Niamh McKinlay U15W2 Central4:55.954:55.95
95:20.2Olivia McNicolPBU15W1 Cambuslang5:20.25:20.2
105:21.7Islay JacksonPBU15W2 Scottish Schs5:21.75:21.7
115:25.0Emily MurraySBU15W2 Stornoway5:25.05:07.81
125:31.2Poppy Bowers U15W2 Kilbarchan5:23.775:23.77
135:36.8Lois Thomson U15W2 Team East Lothian5:30.575:30.57
145:39.9Katie SimPBU15W2Aaron OdentzAberdeen5:39.95:39.9
1500 U14W (11 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:40.11Lois MacRaePBU15W  Inverness4:40.114:40.11
24:44.91Eilidh DallasPBU15W  Strathearn4:40.634:40.63
34:49.90Isla GourleyPBU13W  Pitreavie4:49.904:49.90
44:56.60Cerys WrightPBU13W  Team East Lothian/Haddington RC/Hunters Bog Trotte4:51.834:51.83
54:57.19Nancy CorriePBU15W Craig StewartHarmeny4:48.234:48.23
65:09.21Kirsty Rankine U15W  Gala5:06.195:06.19
75:13.7Aneesa Phillips U15W Duncan RobertsonGiffnock North5:08.165:08.16
85:14.8Eilidh Caldow U13W  Giffnock North5:05.845:05.84
95:15.7Millie Gairn U15W  Airdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport5:03.625:03.62
105:16.8Skye Smith U15W Matt StanleySpringburn5:09.425:09.42
115:19.9Carys Melton U13W Craig StewartHarmeny5:13.815:13.81