Scottish Schools AA Secondary Championships External Results
Grangemouth
10-11 Jun 22

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:38.86Warren LorentePBU20M1 Dundee Hawkhill8:38.868:38.86
28:40.3Conan Harper U20M1Joe BoardmanGiffnock North8:33.908:33.90
38:41.4Sam GriffinPBU20M2 Aberdeen8:41.48:41.4
48:47.2Finlay Ross-Davie U20M2Alex ChalmersGarscube8:45.708:45.70
59:08.7Reuben Macdonald U20M1Dudley WalkerGiffnock North8:41.868:32.90
69:14.9Angus Wright U20M1 Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington 9:01.849:01.84
79:44.8Robbie WelshPBU20M1 Teviotdale9:44.89:44.8
‑‑DNFCameron Kerr U20M1 Central 9:52.2
3000 U17M (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:26.0Alasdair Nugent U17M1Angela CarsonGiffnock North8:55.578:55.57
29:33.2Matthew KnakPBU17M2 Giffnock North9:33.29:33.2
39:36.9Charlie TreharnePBU17M2 Garscube9:36.99:36.9
49:42.0Sam McCarthyPBU17M1 Cambuslang9:32.49:32.4
59:46.6Jonathan DowPBU17M2 Cambuslang9:43.09:43.0
69:47.4Jack Donald U17M  Scottish Schools/Baldragon Academy  
79:59.4Glen GriffithsPBU17M2 Giffnock North9:59.49:59.4
810:00.7Noah CarsonPBU17M1 Ross County10:00.710:00.7
910:12.4Irvine WelshPBU17M1 Teviotdale10:12.410:12.4
1010:40.6Fraser McIntyrePBU17M1 Ayr Seaforth10:40.610:40.6
3000 U20W (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:03.9Natasha Phillips U20W1Nigel ReynoldsDundee Hawkhill10:02.7910:02.79
210:32.5Flora HenrySBU20W2 Team East Lothian10:32.510:19.56
311:25.3Katie SlimonPBU20W1 Highland HR/Glasgow Sch of Sport11:16.2811:16.28
3000 U17W (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:34.20Caitlyn Heggie U17W1Ross CairnsRoss County10:17.0210:17.02
210:46.40Catriona Kane U17W2 Central10:32.5710:32.57
310:52.00Esme Dougall U17W2 Giffnock North10:33.910:33.9
411:02.50Rhianna DochertyPBU17W1 East Kilbride11:02.5011:02.50
511:07.50Katie Meek U17W1 Inverness10:47.5010:47.50
611:14.0Charlotte HornePBU17W1 Falkirk11:14.011:14.0
711:19.4Tuscany WrightPBU17W2Ross CairnsGiffnock North11:19.411:19.4
811:53.2Rachel Stevens U17W1 Haddington RC11:37.5011:37.50
911:54.9Emily Bell U17W2 Ross County11:50.8511:50.85