Petrofac Grampian Athletics League East Division External Results
Dundee
4 Aug 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 ns
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:22.2Andrew BurnettPBU17M Aberdeen2:19.062:19.06
800 SM A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.6Patrick Gillespie U20M Perth Strathtay2:03.122:03.12
22:04.4Sam Burgess U20MJoyce HoggAberdeen/Deeside Runners1:59.111:59.11
32:05.7Andrew Ferguson SENMJoyce HoggBanchory Stonehaven/Aberdeen2:03.162:02.06
42:06.4Gordon BarriePBV40M Dundee Hawkhill/Bedford & County2:06.42:05.8
52:08.8Connor MulcahyPBU20MColin ChristieMontrose & District2:07.722:07.72
62:10.6Michael Taylor SENM Arb  
72:13.1Liam Sleigh U20M Fife2:08.82:07.45
800 SM B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:12.4David SmithSBU23M Aberdeen2:12.42:11.05
22:12.9Stuart Ferguson SENM Banc  
32:19.3Lewis Morrison SENM Arbroath & District2:14.702:10.0
42:22.6Mark LambPBSENM Dundee Hawkhill2:22.62:21.57
52:24.3David Sleigh V45M Fife2:22.892:22.89
62:51.1Graham Petrie SENM Mont  
800 U18M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.1Steven Murray U17MGrant Scott SmithAberdeen1:57.341:57.34
22:07.4Jack Garrigan U20M Arbroath & District2:05.161:59.93
32:10.9Scott Bernard U17MRachel EdgarFife2:09.762:03.2
42:13.0Michael Gillespie U17M Perth Strathtay2:08.22:07.4
800 U18M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:07.0Callum Symmons U17MGrant Scott SmithAberdeen2:00.811:56.89
22:22.3Hamish Sutherland U17M Arbroath & District2:17.192:17.19
32:25.0Kierr Miller-Archibald U17MCatriona Helen TavendalePerth Strathtay2:16.72:05.90
800 U16M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.8Stewart Millar U15MGrant Scott SmithAberdeen2:01.391:55.21
22:17.6Aidan Fernie U16M Fife  
32:20.9James DonaldPBU15MNigel ReynoldsDundee Hawkhill2:20.91:58.56
42:24.8Kieran McKenzie U15M Arbroath & District2:20.482:20.48
52:28.9Rohan HutcheonPBU17M Banchory Stonehaven2:28.92:28.9
800 U16M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:14.1Gregor DewhirstPBU17M Aberdeen2:14.12:07.86
22:26.1Andrew Merry U15M Dundee Hawkhill2:25.212:02.90
32:35.0Finn Sutherland U17M Arbroath & District2:28.22:28.2
800 U14M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:28.6Matthew Paterson U15M Banchory Stonehaven2:27.52:14.00
22:36.2Andrew Farmer U15M Aberdeen2:29.602:17.00
32:42.7Davey Begg U13M Dundee Hawkhill2:37.512:08.66
42:45.6Alasdair Campbell U13MColin ChristieMontrose & District2:38.92:10.32
52:50.0Hamish Gellatly U13M Perth Strathtay2:36.12:35.8
62:51.7Elliot BoathPBU13M Arbroath & District2:51.72:51.7
800 U14M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:34.6Cameron CallowPBU13M Aberdeen2:31.982:23.64
22:40.4Innes GrantPBU15M Banchory Stonehaven2:40.202:40.20
32:51.6Taylor Neill U13M Perth Strathtay2:40.842:39.00
43:00.0Peter Forte U14M Dund H  
53:09.4Cameron O'DonnellPBU15M Arbroath & District3:09.43:09.4
800 SW A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:22.8Carly McNeil SENW Aberdeen2:18.372:16.22
22:35.3Becky DunphySBU23W Arbroath & District/Queen Margaret Uni2:35.32:27.63
32:40.0Laura Gibson U20WSteven DoigFife2:30.182:28.74
43:19.5Catriona M Reynolds V45W Dundee Hawkhill3:13.633:09.67
53:25.8Sarah MurphyPBU20W Ellon3:25.83:25.8
800 SW B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:29.9Laura Mahady V55WKen HoggAberdeen2:27.052:19.50
22:57.8Carolyn LeszekSBU20W Arbroath & District2:57.82:50.9
33:26.3Dianne HarrowerSBV45W Dundee Hawkhill3:26.33:16.40
800 U18W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:32.6Ellen Stickle U17W Aberdeen2:31.072:28.90
22:41.9Ellen Robertson U20WTom LeesonArbroath & District2:27.82:27.8
32:43.5Katrina BallantyneSBU17W Dundee Hawkhill2:43.52:31.15
800 U18W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:43.5Eli Smith U18W A'deen  
22:53.6Eleanor Begg U18W Dund H  
800 U16W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:35.6Eve Sealy U17WAlan SealyBanchory Stonehaven2:28.982:28.98
22:36.4Talia Mathers U15WKen HoggAberdeen2:30.202:22.92
32:39.0Zoe Brown U17W Perth Strathtay2:31.52:30.93
42:43.6Georgia FerriePBU17WColin ChristieMontrose & District2:37.92:34.0
52:45.8Louise Howat U15W Fife2:43.42:43.4
62:57.7Heather Ingram U16W Dund H  
800 U16W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:41.0Jennifer Glass U16W Banc  
22:46.0Katy Aitken U15W Fife2:36.602:36.60
32:46.6Leeanne McKenziePBU15W Perth Strathtay2:46.62:46.6
42:56.9Kirstie McKay U16W A'deen  
52:59.0Ailie McWhinnie U17W Montrose & District2:57.42:57.4
63:03.4Amy MollisonSBU15W Dundee Hawkhill3:03.42:46.56
800 U14W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:41.4Frances Sealy U13W Banchory Stonehaven2:34.92:27.0
22:44.4Jasmine Collett U13W Aberdeen2:38.802:33.6
32:45.7Emily Harrower U15W Dundee Hawkhill2:42.522:41.52
42:46.5Sam McGinness U14W Fife  
52:53.3Emily Dark U15W Perth Strathtay2:43.002:43.00
62:54.4Juliette SimpsonPBU13W Arbroath & District2:54.42:54.4
72:54.8Kelly McLeod U14W Ellon  
83:10.4Melissa Dickson U15WColin ChristieMontrose & District3:00.573:00.57
800 U14W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:44.4Laurie Allardes U15W Aberdeen2:38.812:34.03
22:48.9Eilidh CampbellPBU13W Banchory Stonehaven2:48.92:48.9
33:08.0Ailsa Young U14W Dund H  
43:09.5Rachel CameronPBU13W Perth Strathtay3:09.53:09.5
53:13.9Shauna Chisholm U13W Arbroath & District3:10.643:04.20